"Sağlıklı nesiller yetiştirmek toplum ve devletin görevidir"

Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal, "Beden ve ruh sağlığı yerinde nesiller yetiştirme görevi aile kurumu başta olmak üzere toplumun ve devletin sorumluluğundadır" dedi.

Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal, "Beden ve ruh sağlığı yerinde nesiller yetiştirme görevi aile kurumu başta olmak üzere toplumun ve devletin sorumluluğundadır" dedi.
Dünya Çocuk Günü dolayısıyla yazılı bir açıklamada bulunan Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal, "Çocukların iyi yetiştirilmesi ortak bilincinden hareketle Ekim ayının ilk Pazartesi günü 'Dünya Çocuk Günü' olarak kabul edilmiştir. Dünya Çocuk Günü’nde  çocukların iç güzelliklerini doyasıya yaşamaları ve çocuk dünyasına yönelik hizmetlerin ve projelerin çoğaltılması bir fırsat olarak değerlendirilmelidir. Çocuklar yarının büyükleri, geleceğin yöneticisi ve güvencesidirler. Özellikle yaşamın ilk yıllarında bakım ihtiyaçlarının zamanında ve yeterli olarak karşılanması, sevgiyle büyümeleri temel güven duygusu kazanmaları açısından önemlidir. Beden ve ruh sağlığı yerinde nesiller yetiştirme görevi aile kurumu başta olmak üzere toplumun ve devletin sorumluluğundadır. Yalova İl Müdürlüğü olarak; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce ülkemizde tüm çocukların refah seviyelerini yükseltmek için çalışmakla birlikte ihmal ve istismara uğramış, suça sürüklenen ve risk altında bulunan çocuklar hakkında da yasal mevzuatlar kapsamında belirlenen hizmetleri yürütmekteyiz. Tüm çocukların öncelikle ve mümkünse kendi ailesi yanında, mümkün değilse koruyucu aile, evlat edindirme veya kurum bakımı yoluyla, sosyal ve ekonomik destek, rehberlik, rehabilitasyon, koruyucu ve önleyici hizmetlerle iş ve meslek sahibi olmalarını sağlamak, topluma yararlı bireyler haline getirmek bizim en önemli vazifemizdir. Bu bağlamda, vatan, millet ve bayrak sevgisi ile yetiştirilen, eğitimli, müreffeh ve farkındalığı yüksek nesillerimizin temeli tüm çocuklarımızın ve ailelerinin “Dünya Çocuk Günü’nü” kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" diye konuştu. 

YORUM EKLE