banner123

Selülütsiz yaz için sadece 15 dakika!

Özellikle baharın geldiği ve yaz aylarının iyice yaklaştığı bugünlerde “ nasıl denize gireceğini, nasıl rahatça etek giyeceğini “ düşünen bayanlar kısa, zahmetsiz bir yöntemle selülitlerinden büyük ölçüde kurtuluyo

Selülütsiz yaz için sadece 15 dakika!

Selülit , bayanlarda hiç de azımsanmayacak oranda görülen ,cilt altında yağ hücrelerinin artıp bağ doku bantlarının deriyi germesiyle meydana gelen bir dolaşım bozukluğu hastalığıdır.  Kalp ve damar cerrahisi uzmanı Dr. Cafer Abbasoğlu selüliti tanımlarken “ Cilt altı bölgede oluşan sertleşme sonucu portakal pütürü gibi gözüken selülitlerin  özellikle kalça çevresi,üst baldır,alt baldır da  oluştuğunu ayrıca vücuttan atılmayan toksin,yağ ve fazla suyun cilt altında sıkışmasıyla oluşan bozuk görüntünün  aynı zamanda dolaşım bozukluğundan kaynaklanan bir rahatsızlık  “ olduğunu  belirtti.


Selülit  Nedenleri :Selülitin oluşumunda etkili olan sebepleri şu şeklilde sıralamak mümkün: Yanlış beslenme, hormonal ve kalıtımsal nedenler,kronik kabızlık, doğum kontrol hapı kullanımı, alkol tüketimi, karaciğer disfonksiyonu ,ruhsal problemler ,gebelik ve dolaşım bozuklukları…


Selülit , şişman ya da zayıf ayrımı yapmaksızın,ergenlik döneminden itibaren hormonal değişikliklerin etkisiyle her yaş grubunda ortaya çıkabilen  yağ hücrelerinin deformasyonuyla ilgili bir sağlık sorunudur. Ancak , alınabilecek bazı önlemler selülit oluşumunu engelleyebilir :


Bol su içmek,
Düzenli spor yapmak  (vücudun sıkılaşmasını sağlayarak dolaşımı hızlandırır )
Sigara ve alkol kullanmamak,
Stresten uzak durmak ,
Düzenli ve sağlıklı beslenmek,(tuz,şeker ve kafeinden uzak durmak, bol protein tüketmek)


Selülit için uygulanan tedaviler :

Sıralanan  önlemlerle selülitten büyük ölçüde uzak durmak mümkün olmasına rağmen, yine de selülitle tanışmayan bayanın   yok denecek kadar az olması  sorunu çözecek farklı yöntemleri de beraberinde getiriyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Cafer Abbasoğlu ; günümüzde basınç terapi, vakum terapi ve mezoterapi gibi farklı yöntemlerin uygulandığını ancak en zahmetsiz ve bilinçli yöntem olarak sklero- sellüloterapinin çirkin selülit görüntüsünü  büyük  ölçüde ortadan kaldırdığını söyledi.

Ortalama 20 dakika gibi kısa bir sürede uygulanan tedavide kişinin cilt yapısına göre seçilen sklerozan ve cildin tanımlanmasına göre seçilen hipertonik solüsyon karıştırılarak köpük şeklinde büzüştürücü ilaçlar  damar içine verilerek , damarların büzüşme yapıp kapanmasını sağlar. Özellikle üst baldırda ve kalça çevresinde damar içinden cilt altına ve damar çeperinden çevre dokuya dağılarakselülit kümelerini etkiler  böylece  selülit görüntüsünü büyük ölçüde yok eder.

Uzman hekim tarafından , tek seanslık işlem sonucunda komplikasyonsuz , uzun süren diyet ve uygulamalara gerek kalmadan ,bayanların yüzünü güldüren bu yöntem   uygun maliyetinden ötürü de son yıllarda selülit tedavisinde en çok tercih edilen yöntem olma özelliğini koruyor.

YORUM EKLE