Üniversitede Ruh Sağlığı Eğitimi

"Dünya Ruh Sağlığı Günü" nedeniyle Yalova Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Psikolojik Dayanıklılık Eğitimi yoğun ilgi gördü.

Üniversitede Ruh Sağlığı Eğitimi

Yalova Üniversitesi, "Dünya Ruh Sağlığı Günü" nedeniyle düzenlenen Psikolojik Dayanıklılık Eğitimi’ne ev sahipliği yaptı. Rektörlük konferans salonunda Psikiyatri Uzmanı Dr. Meltem Vural Şenyurt tarafından verilen eğitime, Yalova Üniversitesi akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı. Psikolojik olarak dayanıklı olmanın yolları hakkında bilgiler veren Dr. Meltem Vural Şenyurt kişisel gelişimi destekleyecek çözümlerden bahsetti. Dayanıklı olmak için gereken ilkelerden söz eden Şenyurt, “Dayanıklılık için yetenek ve özgüven, çevre ile iyi ilişkiler kurmak, iyi bir amaca ve plana sahip olmak, uyum sağlama ve pes etmeme becerilerini geliştirmek gerekir” diye konuştu.

“Dayanıklılığı nasıl arttırabiliriz?”

Edison ve Van Gogh'un başarı hikayelerinden örnek veren Şenyurt, “Dayanıklılığı nasıl arttırabiliriz?” sorusunu ise “Kendinize güvenin, güçlü yanlarınızı bulmaya çalışın ve bunları her fırsatta geliştirin. Bilginizi arttırın, ne isterseniz okuyun ama mutlaka okuyun. Etrafınızdakilerle iyi ilişkiler kurun ve yeni bağlantılar bulmaya önem verin. Başkalarına yardım edin, zorlukları ve krizleri aşılmaz dağlar gibi görmeyin, sorumluluk almaktan çekinmeyin” ifadelerini kullandı.

Hedef koymanın önemi üzerinde duran ve öğrencilere tavsiyeler veren Şenyurt, “Değişim hayatın bir parçasıdır. Olumlu değişiklikleri fırsat bilin, hedef koyun ve hedef doğrultusunda ilerleyin. Bedeninize iyi bakın, spor yapın, uykunuzu ihmal etmeyin” dedi.

Yoğun ilgi gören eğitim, akademisyen ve öğrencilerden gelen soru ve görüşlerle birlikte sona erdi.

YORUM EKLE

banner137

banner138