Yılmaz’a Birlikte Teşekkür Plaketi

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin ‘Uluslararası Kent ve Sağlık Kongresi’, Bursa’da CrownePlaza Otel’de gerçekleştirildi. Kongrede 5 yıldır birliğin plan ve bütçe komisyon başkanlığını yapan Güven Yılmaz’a da teşekkür plaketi verildi.

Yılmaz’a Birlikte Teşekkür Plaketi

Bursa Büyükşehir Belediye’si ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği üye belediyelerin katılımı ile gerçekleştirildi. Birliğin toplantısına Yalova Belediyesi’ni temsilen Yalova Belediye Meclisi Üyesi Güven Yılmaz da katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yaptı. Aktaş, “Kuruluşunda 10 şehir ile yola çıkan Sağlıklı Kentler Birliği, bugün 72 üyesi bulunan bir mahalli idareler birliğidir. Bursa, kuruluşuna öncülük ettiği birliğin 14 yıl başkanlığını yürüttü. Sağlıklı Kentler Birliği hareketi, kentlerimiz için gelişimi teşvik edici önemli bir rol oynuyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün en aktif birliklerden biri haline gelmemizin özünde de büyük bir başarı ile gerçekleştirilen çalışmalar yer alıyor. Refah içerisinde yaşayan bireylerin oluşturduğu kentler oluşturmak, bizlere sürdürülebilir bir kalkınma getirecektir. Ülkemizi daima ileriye taşıyan projelerle, işbirliği ve paylaşımın önemini göz ardı etmeden hedeflerimize yönelmemiz gerektiğine inanıyorum. Birliğe üye belediyeler olarak sahip olduğumuz sorumluluklarla kentlerimiz için gerekli sosyal ve fiziki ortamı oluşturabilmeli ve aynı zamanda da sürekli gelişen ‘Sağlıklı Şehirler’ hareketinde öncü, teşvik edici bir profil çizerek diğer belediyelerimizin de bu gelişen dinamiğin içinde olmalarına ön ayak olmalıyız” dedi.
Konuşmaların ardından 5 yıldır birliğin plan ve bütçe komisyon başkanlığını yapan Güven Yılmaz’a da hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi sunuldu. Yılmaz’a plaketiBirlik Belediye Başkan Vekili Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibes takdim etti.  Burada konuşan Güven Yılmaz ise, “Birliğin en eski üyelerinden birisi olan Yalova Belediyesi’ni temsilen buradayım. 5 yıldır bu birliğin Plan ve Bütçe Komisyonunun da başkanlığını yapma onurunu yaşadım. Böylesi önemli bir misyonu üstelenen saygın bir birliğe hizmet etmekten büyük bir gurur duyuyorum” diye konuştu.


 

YORUM EKLE

banner137

banner138