Aday Ön Seçimle Belirlensin

Muharrem İnce memleketi Yalova’da, yaklaşan yerel seçimle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. İnce CHP’nin belediye başkan adayını ön seçim ve anketle belirlemesi gerektiğini dile getirdi.

Aday Ön Seçimle Belirlensin

Muharrem İnce memleketi Yalova’ya geldi. Cuma Namazı’nı Merkez Camisinde kılan ince ardından basın mensuplarının sorusunu yanıtladı. Şişli eski belediye başkanı Mustafa Sarıgül’ün İnce’yi eleştiren sözlerinin hatırlatılması üzerine İnce, “Bir açıklamanın ne için yapıldığını biliyorsanız, ona cevap vermeye gerek yoktur. Ben de o açıklamanın ne için yapıldığını bildiğimden cevap vermeye gerek duymuyorum” dedi.

“Partim için elimden geleni yaparım”
Yerel seçimlerde duruşunun ne olacağı sorusu üzerine ise ince, “Ben partiliyim partimin 1 oy fazla alması için elimden gelen her şeyi yaparım. Nasıl ki Cumhurbaşkanlığı seçiminde 68 vilayete gidip 107 miting yaptıysam önümüzdeki yerel seçimde de partimin 1 oy fazla alması için elimden ne geliyorsa onu yaparım” dedi.

İnce önseçim istedi
2005 yılındaki yerel seçimlerde ülke gündemine oturan Yalova ile ilgili adaylık süreci hakkında yöneltilen soruya da cevap veren İnce, “Artık Yalova’nın bir milletvekili var. İl Başkanı ve yönetimi var. Ama benim görüşüm ilde belediye başkanı adayının belirlenmesi için ön seçim ve anket yapılmasıdır” dedi.

“İkimiz de 2.yiz”
İnce Cuma Namazına birlikte geldiği genç adamı bir an olsun yanından ayırmadı. Habercilerin dikkatini çekmesi ve sormaları üzerine İnce genci, “Yanımdaki genç delikanlı benim yeğenim. Onunla benim aramda 2 ortak özellik var. Birincisi kan bağımız var. Diğeri ise Türkiye’de ikimizde 2. olduk. Ben seçimde 2. oldum. O ise Türkiye sınavında Türkiye 2. si oldu” sözleri ile tanıttı.
İnce namaz çıkışında vatandaşlardan da büyük ilgi gördü. Vatandaşların sık sık fotoğraf çektirmek için durdurduğu Muharrem İnce kimseyi kırmayarak tek tek fotoğraf çekildi.


 

YORUM EKLE

banner137

banner138