Ak Parti İl Başkanı Bağatar Oldu

Yusuf Ziya Öztabak’ın Yalova Belediye Başkan adayı gösterilmesi sonrasında boşalan AK Parti Yalova İl Başkanlığı makamına Muğlim Bağatar atandı.

Ak Parti İl Başkanı Bağatar Oldu

Ak Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Yalova Belediye Başkan adayı olması dolayısıyla kısa bir süre önce görevinden istifa etmişti. Boşalan makama kimin atanacağı ise merak konusu olmuştu. Bu kapsamda detaylı bir istişare sürecine giden AK Parti Genel Merkezi teşkilatın da görüşlerini alarak bu makama Muğlim Bağatar’ı atadı. Bağatar, “Böylesi önemli bir görevin bana verilmesinden büyük bir gurur ve onur duyuyorum. Çok önemli bir seçimin arifesinde bana tevdi edilen bu görevin bilinci ile elimden gelen tüm gayreti ortaya koyacağım” dedi.
Muğlim Bağatar kimdir ?

1977’de Yalova’da doğdu. Aslen Güneyköy’lü olan Bağatar’ın ailesinin kökenleri Kafkasya’ya kadar uzanıyor. Yalova’da tamamladığı ilköğreniminin ardından Doğuş Üniversitesi’nde İşletme öğrenimine başladı. 1999 depreminin ardından okulunu yarıda bırakarak dede mesleği olan madencilik sektöründe ailesinin işlerini devraldı. Düzenli ve disiplinli bir hayat tarzı olan Muğlim Bağatar, haftanın altı gününü işine ayırıyor. Boş zamanlarında seyahat etmekten büyük zevk alan Bağatar spora olan ilgisi ile de biliniyor.

YORUM EKLE