banner123

“BU YOLU 20 YILDIR BİTİREMEDİNİZ”

MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, Yalova-Armutlu yolunun aradan 20 yıl geçmesine rağmen tamamlanamamasına tepki gösterdi.

 “BU YOLU 20 YILDIR BİTİREMEDİNİZ”

MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, Yalova-Armutlu yolunun aradan 20 yıl geçmesine rağmen tamamlanamamasına tepki gösterdi.


Yalova-Armutlu arasında ulaşımı sağlayacak yolun yapımı halen devam ediyor. Ancak aradan geçen 20 yıla rağmen yolun tamamlanmaması tepki topluyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular yolun bir an önce tamamlanmasını istedi. Topçular açıklamasında, “İhalesi 97 yılında yapılan ancak henüz bitmeyen, ilimizin müzmin sorunlarından olan Yalova-Armutlu karayolu hala bitirilemedi. Her sorduğumuzda; yeni tünel açıyoruz, viyadük yapıyoruz, bölünen yolu tamamlıyoruz diye diye 45 km yolu 20 yıldır bitiremediniz. Bu konuda bölge halkının şikâyetleri hiç dile getirilmemekle beraber bir yetkili de çıkıp demiyor ki 'şu aşamadayız ve yakında bitireceğiz.' Yalova'da var olan sorunları, yerine getirilmeyen yatırım sözleri ve yapımı yılan hikâyesine dönmüş onlarca projeyi tamamlamadan milletin yeni projelere heveslenmeyin. Altı üstü 45 kilometre yol yapacaksınız, 6 tünel ve 4 viyadük, bunların hepsi 45 kilometre. İnsan gücü ile yapılsa teknoloji kullanılmasa 20 yılda biterdi. Yol inşaatı var diye bölge halkı sabretti bugün biter yarın biter demekten, Yalova’ya gelmek istemez hale geldiler. Köstebek yuvasına dönen ara yollar, yağan yağmurla göllenen yollar, ilkel bir görüntüden başka bir şey değildir. Yol ve tünel yapma kahramanı olan hükümetin biran evvel bu yolu bitirip başta bölge halkı olmak üzere tüm Yalova’ya ve Yalovalılıra rahat bir nefes aldırmasını istiyoruz. Biz Yalova'daki görevlilerden ilk önce mevcut yapımı süren projeleri tamamlamasını ondan sonra yeni projeler üretmesini bekliyoruz. Yoksa at temeli kalsın nasılsa biter mantığıyla bir proje istemiyoruz” dedi. 

YORUM EKLE