"Bu yolu FETÖ'den öğrenmişsinizdir"

CHP İl Başkanı Özcan Özel, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak’ın kendisine yönelik sözlerine çok sert cevap verdi. Özel, “Bu yolları öğrenseniz öğrenseniz ülkemiz siyasi yaşamını alt üst eden gizli yapı, bir zamanlar birlikte paralel paralel yürüdüğünüz FETÖ den öğrenmişsinizdir” dedi.

CHP İl Başkanı Özcan Özel, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak’ın kendisine yönelik sözlerine çok sert cevap verdi. Özel, “Bu yolları öğrenseniz öğrenseniz ülkemiz siyasi yaşamını alt üst eden gizli yapı, bir zamanlar birlikte paralel paralel yürüdüğünüz FETÖ den öğrenmişsinizdir” dedi.


Yusuf Ziya Öztabak’ın müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesine yönelik  sözlerini eleştirmesine CHP kanadından cevap gecikmedi. Özel, “Öztabak açıklamalarımız üzerine fazla alınmış ki tatil sonrası demecimize hemen yanıt verme gereğini duymuşlar.  Hız konusunda ellerine su dökemeyiz. Doğru, Fetö basınıyla paralel paralel bakışırlarken bu konuda sıkı bir eğitim aldıkları açık” yorumunu yaptı.


Müftülerin nikah kıymasıyla ilgili olarak konuşan Özcan Özel, şöyle devam etti, "Şimdiye kadar isteyen insanlarımız dini nikahlarını zaten yaptırıyorlardı. Buna değinmemişsiniz ve tamamen karşı çıkmışız gibi bir açıklama telaşına düşmüşsünüz. Müftülerin olmadığı yerlerde bu görevi kimler üstlenecek dersiniz? Üstelik ‘İslam’da ruhban sınıf yoktur ‘ diye açıklama yapan Yeni Şafak yazarınız Hayrettin Kahraman’ı okumadınız demek? Tıpkı MEB’da yaptığınız ve şimdi de sizlerin kabul ettiğiniz yapısal hataların ceremesini çocuklarımız, eğitimcilerimiz, velilerimiz  çektiyse şimdi  aynısını bu toplum yaşamasın. Eleştirilerimizi dinlemediniz bile. Keza kentlerimizin son görüntülerinde ve bugün ‘ihanet ettik ‘dediğiniz gibi de. Dindar ve mütedeyyin insanlarımız aynı akibetleri yaşamasınlar”


Erbakan’dan öğrenmeniz mümkün olamaz


AKP’nin sıkıştığında konuyu ‘torba’ içine attığını kaydeden Başkan Özel, “Dünya siyasetinde görülmemiş, yaşanmamış uygulamaları kim ve kimlerden öğrendiğiniz açık. Rahmetli Necmettin Erbakan’dan öğrenmeniz zaten mümkün olamaz, bu yolları öğrenseniz öğrenseniz ülkemiz siyasi yaşamını alt-üst eden gizli yapı, bir zamanlar birlikte paralel paralel yürüdüğünüz FETÖ den öğrenmişsinizdir” yorumunu yaptı.


Özel, sözlerini şöyle sürdürdü, “Bakın bugün eleştirilerimiz size ağır gelebiliyor olabilir. Ülke hızlı hızlı diktatöryal yapıya doğru kayıyor diyoruz yine alınıyorsunuz. Sizler tüm yetkilerinizi misyon-dava adına diyerek bir kişiye teslim ederseniz demokrasimiz ve geleceğimiz adına bu büyük bir kayıp ve ayıp olacaktır. Örneklediğiniz CHP de öyleydi dediğiniz dönemler 1930-40’lı yıllardı. Ve biz bugün o dönemlerde yapılan yanlışları zaten eleştiriyoruz. O zaman ki gelişmeler dünya konjonktürüne uygun düşen gelişmelerdi. Ve bugün 21. yüzyıl dünyasında aklın örnekleri önümüzde iken  ülkemizi 3. dünya örneğini yaşayan ülkeler ligine düşürmeniz yazıktır, günahtır.  Sizlere ve halkımıza sadece anlatmak istediğimiz budur. Tabi ki aklını ipotek ettirmeyenlerin yapacağı şey değildir yaşanan ve yaşatılan bunca gelişmeler. Sizlerin bizi anlamanızı zaten beklemiyoruz.  Sözümüz tüm sandığa gidip oy veren seçmenlerimizedir.  Bu açıklamalarımız sonrası yine de takdir hakkı onlarındır“


Nasıl demokrasi ama?


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP’li belediye başkanlarının istifasını istemesine de değinen Özcan Özel, “Nasıl demokrasi ama? Bana demokrat olamamanın dersini verdiğiniz gibi siz de bu dersi başkalarını da söyleyebilme hünerini gösterebilseniz.  Genel Başkanınız tarafından şimdi de 22 seçilmiş il başkanınızın görevden alınışını da seyredeceğiz hep beraber.  Ne kadar doğru? Ne kadar etik? Sözlerimiz bu güzel ülkemin demokrasisinin başına çuval geçirtmeyelimdir. Onu koruyalım, demokrasiye hepimizin ihtiyacı var. Değindiğiniz gibi bizim de demokrat, laik, sosyal ve hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve Cumhuriyet ilkelerine bağlı olanlarla sorunumuz olmazda, olamaz da” dedi

YORUM EKLE