CHP’de İlk Aday Gürel

Yalova Belediye Başkanlığı için CHP kanadından ilk aday çıktı. Genel seçimde CHP’den Yalova 3. Sıra Milletvekili adayı olan Mehmet Gürel, CHP’den Yalova Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan ilk isim oldu.

CHP’de İlk Aday Gürel

CHP Yalova İl Binasında bir basın toplantısı düzenleyen Mehmet Gürel Yalova Belediye Başkan aday adayı olduğunu duyurdu. Partililerin yoğun desteğini de alan Gürel’in açıklamasında belediye yönetiminde, “Yeterlik ve liyakat” vurgusu yapması ise dikkatten kaçmadı. Gürel açıklamasında, “
Siyaset, ortaya bir iddia koyma işidir. Yalova'yı tanıyan; sorunlarını bilen bir ekibiz. Bu konuda iddiamız olduğunu bilmenizi istiyorum. Partimin öngörüsü ve sizlerin de izniyle Yalova'nın  yeni belediye başkanı olmaya talibim. Bu sorumluluğu şu andan itibaren bireysel olarak üzerime alıyorum. Ciddi bir şekilde taşıyacağımı da ümit ediyorum. Bu kenti birlikte yöneteceğiz. Biz birlikte Yalova'yız. Hep beraber Yalova'yız. Bu kenti doğru ve güçlü bir şekilde yarınlara taşımak için hep beraber çalışmamız gerekiyor.

Partilerde aday adayı olmak, bir bayrak yarışıdır. Ben kendi partimden bugünkü siyasi durumda hiç kimseyi liyakat ile eleştirecek haddim yoktur. Öyle bir siyasi adabım da yoktur. Bizim iddiamız, daha iyisini yapabileceğimizi değil; en iyisini olmasını istiyoruz. Bu diğerlerinin kötü olduğunu göstermez. Yalova'daki şimdi belediye başkanı ve daha önceki başkanlar, zaten kendi becerilerini ve o zaman ki şartlar dahilinde kente en iyisini yapmaya çalışırlar. Ben ülke için de buna inanırım. Bu bizim en iyisini yapacağımızın ortaya koymasını da engellemez. Kesinlikle o düşüncede değilim.

Biliyorsunuz bundan yaklaşık 5 yıl önce heyecan dolu, umut dolu bir yürüyüş başlatmıştık. Bugün daha fazla heyecanla daha çok umutla bu yürüyüşe kaldığımız yerden devam edeceğimiz gündür.

O günden bugüne partimiz bana; Yerel yönetimlerden sorumlu il başkan yardımcılığı görevini, belediye başkan aday adaylığı fırsatını, birçok seçimde sandık görevlisi ve okul sorumlusu görevlerini, İstanbul Büyükşehir ve ilçe belediye meclis üyelikleri görevlerini, çeşitli ihtisas komisyonlarında çalışma görevlerini ve en sonunda da Yalova CHP milletvekili adaylarından biri olma şansını vermiş ve beni onurlandırmıştır. Gayret ve özveri ile çalıştığımı düşündüğüm bu görevler beni siyasal, bürokratik, teknik ve sosyal konularda daha da tecrübeli hale getirmiştir.

Siyaset bir iddia işidir. Ve gururla belirtmek isterim ki ben ve ekip arkadaşlarım bu kenti, Yalova'yı yönetme iddiasını ortaya koyabilecek liyakat ve vizyon sahibi insanlarız. Biz Yalova'nın güncel ve gelecekte oluşabilecek tüm sorunlarının hepsini biliyoruz. Daha da önemlisi bu sorunların nasıl çözüleceğini kanımca en iyi biz biliyoruz.

Kentsel Ulaşım, Kentsel Dönüşüm, Kentsel Kültür ve Kent kimliği, Kentin Stratejik Pazarlaması, Kentsel Tasarım, Kentsel Ekonomi-Yoksulluk ve Güvenlik ve benzeri ana başlıklar ve tüm alt kırılmalarına dair tüm sorunları ve Yalova'yı geleceğe en güçlü şekilde taşıyacak bu konulara dair çözüm önerilerini en iyi biz biliyoruz. Biliyorsunuz ben Şehir Plancısıyım. Benim uzmanlık konum zaten şehir.

Yalova gibi bir şehri yönetmek muhakkak sıcaklık, samimiyet gerektirir. Ama tüm bunların üzerinde en başta "Ciddiyet ve Liyakat" ister. Yalova Belediyesi'nin başkanının, başkan yardımcılarının, meclis üyelerinin ve tüm ilgili personelin aldığı her karar, attığı her imza Yalova'nın bugünü ve geleceğini şekillendirir. Bizlerin ve evlatlarımızın hayatını etkileyecek kararların elbette liyakat sahibi ve profesyonel kişiler tarafından alınması gerekmektedir.

Vurgulamaya çalıştığım ana başlıklara dair vizyonel yaklaşımlarımızı ve projelerimizi önümüzdeki süreçte geniş katılımlı bir toplantı ile Yalova kamuoyu ile paylaşacağız.

Sonuç itibarı ile şu anda partimde, örgütümle, büyük bir huzur inanç ve iddia ile söylemek isterim ki ben Mehmet Gürel; Yalova şehrinin yeni belediye başkanı olmaya hayırlısıyla talibim.Yalova'yı yarınlara taşıma sorumluluğunu şu an itibarı ile üzerime alıyorum. Ver herkesi, bu kentin tüm mahallelerinde yaşayan tüm Yalova Halkını;

Siyasi görüşü ne olursa olsun, kökeni ne olursa olsun

Erkeğini kadınını, yaşlısını gencini, emekçisini işverenini, emeklisini çalışanını

Yalova'ya değer katmayı isteyen, bu kentin geleceğine dair endişe duyan herkesi bu mücadelede beraber yol almaya, siyaset üretmeye, Yalova'yı yarınlara birlikte taşımaya davet ediyorum. Çünkü arkadaşlar unutmamalıyız ki, Biz Birlikte Yalova'yız”

Ön seçime göz kırptı
Gürel diğer yandan partinin aday belirleme sürecinde parti tabanının fikrinin sorulacağı bir önseçime, anket çalışmasına da sıcak baktığını dile getirmişti. Gürel bu konuda ise, “Partimizin adaylık belirleme kriterlerinin ne olacağı önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. Ancak ben de elbette ki parti tabanına danışılması, gerekli anket çalışmalarının yapılması sonrasında adayın belirlenmesinden yanayım” diye konuştu.

YORUM EKLE