DP Anket Sonuçlarını Açıkladı

Demokrat Parti (DP) Yalova İl Başkanı Köksal Ketenci yaptırılan anketin sonuçlarını açıkladı. Ankete göre Yalova'da AKP %27, CHP %24, DP %12, MHP %10 oy oranına sahip.

DP Anket Sonuçlarını Açıkladı
 DP Yalova İl Teşkilatı tarafından Yalova'da bin 830 denek ve 375 hanede gerçekleştirilen anketin sonuçları açıklandı. Anketten çıkan sonucun sevindirici olduğunu dile getiren DP Yalova İl Başkanı Köksal Ketenci anketin halkın DP'ye olan güven ve tevecühünü bir kez daha ortaya koyduğunu söyledi. Profesyonel bir şirket tarafından yapılan anketle ilgili bilgiler veren Ketenci, "Anket öncesinde de belediye başkan aday adayı olduğumu duyurmuştum. Yapılan ankette benim aday olmam halinde halkın %19'luk kesiminin bana oy vereceği sonucu ortaya çıktı. Bu da benim aday adaylığım konusunda ne kadar doğru bir karar aldığımı doğruladı. Bizi en çok heyecanlandıran sonuç ise DP'nin seçime popüler bir adayla girmesi halinde halkın %42'lik bölümünün DP'ye oy vereceğini söylemesi oldu. Halk şu anda Yalova Belediyesi'nin hizmetlerinin beklentilerinin çok altında olduğunu da sorulara verdikleri cevaplarla ortaya koymuş durumda. Belediye mülkiyetindeki arazilerin yok pahasına satılmasına tepki gösterenlerin oranı ise %78 olarak ankette yer aldı. Ankette seçimde hangi partiye oy verirsiniz sorusu da yer aldı. Bu soruya verilen cevaplar doğrultusunda AKP %27, CHP %24, DP %12, MHP %10, SP %2, BBP %1 ve diğerleri ise %24 oranında oya sahipler. 

Anket sonuçları da gösteriyor ki halkımız artık AK'den de Yalova Belediyesi yönetiminden de memnun değil. DP bu seçimlerde ki en iddialı partilerden birisi olacak. Bunu bizler değil halkımız ifade ediyor. İl merkezi ve ilçelerde kendi adaylarımızla seçime girecek ve halkımıza kendimizi anlatacağız" diye konuştu. 

YORUM EKLE