Erdoğan Müjdelerle Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yalova’da vatandaşlara seslendi. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanındaki mitingde AK Parti Yalova Milletvekili adayları için de destek isteyen Erdoğan, Yalova’ya bundan sonra da yatırımların hızla devam edeceği müjdesini verdi.

Erdoğan Müjdelerle Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yalova’da vatandaşlara seslendi. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanındaki mitingde AK Parti Yalova Milletvekili adayları için de destek isteyen Erdoğan, Yalova’ya bundan sonra da yatırımların hızla devam edeceği müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, helikopterle geldiği Yalova Atatürk stadyumunda Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel ve AK Parti Yalova Milletvekili adayları tarafından karşılandı. Seçim otobüsü ile miting alanına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan yol boyunca halkı selamladı. Ardından miting alanına ulaşan Erdoğan’ı Yalovalılar coşkuyla karşıladılar. Burada halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bugün Gazi Mustafa Kemal’in gözdesi Yalova’dayız. Buradan Yalova’nın tüm insanlarına selamlarımı gönderiyorum. Tüm halkımızın Ramazan Bayramını kutluyorum. İnşallah 24 Haziran’da da demokrasi bayramını kutlayacağız. Biz partimizi milletle kurup yola çıktık. Her seçimde halkın artan teveccühü ile yola devam ettik. Vesayetçilerden, teröristlere kadar hepsinin üstesinden milletimizin desteği ile geldik. Şimdi ülkemizin gelecek bir asrına damga vuracak bu seçimde milletimizin huzurundayız. Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmak ve dünyanın en güçlü 10 ekonomisi seviyesine getirmek için milletimizden izin istiyoruz. Önümüzdeki süreçte de devletimize ve milletimize hizmetimizi sürdüreceğiz. 24 Haziran’da Yalova’nın tercihini bir kez daha hizmet için AK Parti yönünde kullanacağına inanıyorum. Güçlü Türkiye için Cumhurbaşkanlığında şahsımı ve mecliste AK Partiyi destekleyeceğinizi biliyorum. Vakit Türkiye ve Yalova Vaktidir” dedi.

16 yılda 11 buçuk katrilyon yatırım 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yalova’ya yapılan yatırımlar konusunda da bilgiler verdi. Yalova’ya 16 yılda 11 buçuk katrilyonluk yatırım yapıldığını belirten Erdoğan, “ Yalova’da 16 yılda 11,5 katrilyon yatırım yaptık. 916 adet yeni derslik yaptık. Yalova’yı üniversite ile buluşturduk. Bay Muharrem mi buluşturdu yoksa bu kardeşiniz mi buluşturdu. Bugün üniversitenin 15 bin öğrencisi var. Bay Muharrem diyor ki ben fizik öğretmeniyim. Saygı duyarım ama biz bu üniversiteden nice fizik öğretmenleri yetiştiriyoruz. Biz Yalova’da doktoralı, siyaset bilimcisi kaliteli bir adayla karşınıza çıktık. Ahmet kardeşimize buradan ciddi bir destek bekliyoruz. Yalova Üniversitesi’ne yeni fakülteler yapılacak. Uluslararası Bilim ve Kongre Merkezi’ni Etibank Tesislerinin olduğu yere kuracağız. 1380 kişilik 3 yurt yaptık. 4 bini aşkın yeni öğrenci yurtlarını da Yalova’ya kazandıracağız. Yalova’ya 3’ü hastane olmak kaydı ile 14 tesis yaptık. 400 yataklı hastanenin 2018 yııl bitmeden temeli atılacak. Yalova’da yardıma muhtaç insanlarımıza, gazimize ve engellimize 331 trilyon TL destek verdik. Muharrem engelliyi yalnız bıraktınız dedi. Bırakın artık yalanı. Dürüst olun. Artık millet yalana değil dürüst olana oy veriyor. 1410 konut projesini TOKİ ile yaptık. Yalova’ya yeni TOKİ Projeleri de yapacağız. Yalova’da 16 senede 155 kilometre bölünmüş yol yaptık. 740 trilyonluk Yalova, Çınarcık, Armutlu yolu devam ediliyor. 2021 yılında tüp geçitli bu yol tamamen bitirilecek. Osmangazi Köprüsü gibi dev bir yatırımı Yalova’ya kazandırdık. Ama bay Kemal ve Bay Muharrem de buradan geçiyor. Ama bunlar hayırlı hiçbir yatırımı istemezler. Bay Muharrem 4’ncüyü de ben yaparım diyor. Yap ama nereye yapacak bilmiyor. Dersini çalışmamış ki. Yalova’ya bir tane de yat limanı kazandırdık. Armutluya balıkçı barınakları kazandırdık. Biz söz verdik mi yaparız. Ne aldatan ne aldanan olduk. Bunlar gibi söz verip sözümüzü tutmamazlık etmeyiz. Yalova’nın içme suyu sorununu ortadan kaldırdık. Gökçe Barajı Kurtköy derivasyonunu 4 ay gibi kısa bir sürede tamamladık. Yalova’nın arazilerini sulayacak Armutlu-Yumrudere barajını da en kısa sürede tamamlayacağız. 7 bin dekar alanda sulama yapacak tesisleri hizmete açıyoruz. Son 10 yılda Yalovalı çiftçilere 50 trilyon tarımsal destek verdik. 2002’den bu yana 21 bin vatandaşı iş sahibi yaptık. Yalova’da 2002 yılına kadar kurulu organize sanayi bölgesi yokken bugün 6 OSB bulunuyor. Yalova’da 3 tane Ar-Ge merkezi kurduk. Burası konumu çok önemli, doğal zenginlikleri çok olan ama yüz ölçümü küçük bir il. O nedenle katma değeri yüksek projeler kazandırıyoruz. Yüksek teknolojiye dayalı projeleri Yalova’ya kazandırarak refahını arttıracağız. Tarımda çiçekçilik başta olmak üzere önemli adımlar atacağız. Çiçekçiliği Yalova’da daha da geliştireceğiz. Armutlu da turizm tesislerinin de sayısını arttırarak turizmi güçlendireceğiz” dedi.

“Tuğla üstüne tuğla koymadı” 
Konuşmasında CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi de sık sık hedef alan Erdoğan, “Yalova’nın 1 milletvekili var. Şu anda Cumhurbaşkanı adayı. Bu kişi 4 dönemdir milletvekili. Partisinde grup başkan vekilliği yaptı. Peki Yalova’ya bir hizmet kazandırdı mı. Tuğla üstüne tuğla koydu mu. Yalova’da ki tüm hizmetlerin ardında bizim imzamız var. Her ne kadar Yalova’ya hayrı dokunmasa da Edirne’de teröristleri destekleyen siyasetçileri ziyaret ediyor. Benim milli, inançlı kardeşim böyle birini asla desteklemez. Hakkari’de Bay Kemal bir tane Türk Bayrağı olmadan miting yaptı. Bay Muharrem de malum partinin desteği ile geçen gün miting yaptı. Demirtaş dene kişi 6-8 Ekim tarihlerinde Diyarbakır’da dökülün sokaklara diyerek 53 kardeşimizin ölmesine neden olan kişidir. Sen bunu nasıl ziyaret edersin. Bu içerideki kişinin başını çektiği terör örgütü 15 yaşındaki Yasin Börü kardeşimizi şehit etti. Bir Yalovalının böyle birinin yanında ne işi olur. Israrla Edirne Cezaevindeki bu kişiyi çıkartmayı planlıyor. Yok öyle bir şey. Bunların inlerine gireceğiz” dedi.

“Kafayı Metin Temel Paşa’ya takmış
Geçtiğimiz günlerde CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, 2.Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel’e yönelik, “Apoletlerini sökeceğim” sözlerine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi kafayı İsmail Metin Temel Paşa’ya takmış. İsmail Metin Paşa beni alkışladı diye taktı kafayı. Bak bay Muharrem ben sıradan bir aday değilim. Benim bir özelliğimi var. Ben anayasaya kadar başkomutan sıfatını taşıyorum. Bu unvanı bana milletim verdi. İnşallah 24 Haziran’da milletim bu unvanı tazelerse yürü derse milletimle yürüyeceğim. Ama sen Metin temel Paşa’ya bu tip terbiye dışı bir ifadeyi kullanamazsın. O vatan millet düşmanları ile savaşırken sen ona böyle bir yaklaşım sergileyemezsin. Benim tanıdığım Yalova bu kişilere gerekli cevabı verecektir” diye konuştu.

“Biz yaparız, onlar yıkarlar” 
AK Parti’nin hizmetler yapmak için, CHP’nin ise yapılan hizmetleri yıkmak için planlar yaptığını vurgulayan İnce, “Biz Yerli otomobili 2019 yılında prototipini yapacak 2021 de seri üretime geçeceğiz. En son teknoloji ile elektrikli ve sürücüsüz otomobil konseptine göre geliştiriliyor. 5 CEO hızla çalışıyor. İHA ve SİHA’lar nasıl çalışıyor. Yakında akıncı uçağımız geliyor. Bu hiçbir yerde yok. Artık kendi uçağımızı seri üretiyoruz. Gabar, Cudi, Tendürek’te İHA’lar işaret veriyor, SİHA ve F16’lar teröristi vuruyor. Akıncı çıkınca daha da ileride olacağız. Tankımızda yakında geliyor. Uzay sanayisini de ihmal etmiyoruz. Kendi ürettiğimiz uydularımız var. Artık uydu fırlatma tesisimizi kurmaya hazırlanıyoruz. Yeni havalimanını 29 Ekimde açacağız. Dünyanın ilkleri arasında. 90 milyon yolcu taşıyacak. 2023’de 150 milyon yolcu taşıma kapasitesine ulaşacak. Biz Türkiye’yi inşa edeceğiz dedikçe onlar yakacağız yıkacağız diyorlar. Bunu daha dün PKK diyordu şimdi de bay muharrem diyor. Şimdi millet bahçeleri diyorum. Amerika’nın Central Parkı varsa Yalova’nın da millet bahçesi olsun. Atatürk Hava Limanının olduğu alanı millet bahçesi yapıyoruz. Amerika’nın Central Parkından 4 kat daha büyük. Biz laf üretmiyoruz iş üretiyoruz. Her ilimizde yeni stadyum yapacak ve eskisinin yerini millet bahçesi yapacağız. Millet kıraathanesi dedim bundan da rahatsız oldular. Yalova’ya da böyle bir yer yakışmaz mı. Yeni projeler de hazırlatıyoruz. 1000 metre karelik millet kıraathaneleri yapacağız. Buralarda okuma kültürünü gençliğe aşılayacağız. Burada gençlere simidini, kekini çayını vereceğiz. Biz kek diyoruz. Bay Muharrem Keklik anlıyor. Seçim sonrası süratle bunları bitireceğiz. Buralarda internet de olacak. Yalova’nın en merkezi yerinde de bir millet kıraathanesi yapacağız” diye konuştu.

“İstifa edecek misin” diye sordu 
CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin seçim kaybeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifaya davet ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, rakibi ince’yi 24 Haziran’da seçimi kaybedince istifa etmeye davet etti. Erdoğan, “Ben buradan bay Muharrem’e soruyorum: 24 Haziran’da 1’ci çıkamazsan siyasi hayatını bitirecek misin. Ama bitireceğim diyemez” dedi.

Adaylar ile halkı selamladı 
Konuşmasının ardından AK Parti Yalova Milletvekili adayları Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol, Hasan Özçelik ile halkı selamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Adaylarımızı sizlere emanet ediyoruz” diye seslendi.
 

YORUM EKLE