Gençler siyasette aktif rol aldı

AK Parti Kadrolarında gençler aktif rol almaya başladı. Yapılan Merkez ilçe ve ilçe kongrelerinde çok sayıda genç yönetimlerde aktif rol üstlendi.

 Gençler siyasette aktif rol aldı

AK Parti Kadrolarında gençler aktif rol almaya başladı. Yapılan Merkez ilçe ve ilçe kongrelerinde çok sayıda genç yönetimlerde aktif rol üstlendi.


Ak Parti Yalova teşkilatında tamamlanan ilçe kongreleriyle birlikte Merkez ve 5 ilçede mevcut başkanlar güven tazeledi listelerde gençlere geniş  yer verildi. Kongrelerin ardından açıklama yapana il gençlik başkanı Furkan Karamercimek, "AK Parti ile siyaset gençleşiyor Türkiye güçleniyor” sloganı ile çıktığımız bu kutlu yolda anayasa değişikliğiyle birlikte seçilme yaşının 18 indirilmesinin ardından merkez dahil 5 ilçemizde bir çok kardeşimiz ana kademe yönetimlerine girdi. Gençlerin aktif siyasete katılımını her platformda destekleyen partimiz  son olarak anayasa değişikliğiyle seçilme yaşını 18’e indirerek bunu taçlandırmıştık. Cumhurbaşkanımızın her zaman gençlere olan güvenini dile getirmektedir her an gençleri yedek kulübesinde değil de, ilk 11de görmek istemiştir Allaha şükürler olsun ki Cumhurbaşkanımızın Genel Başkan olduğu bir partide gençler hiçbir zaman dolgu malzemesi olarak kullanılmadı. Cumhurbaşkanımızın Öncülüğünde Başlatılan Gençlere Verilen Değerle Birlikte Özellikle Yalova'mızda; Merkez İlçe Yönetimine  İl gençlik kollarımızdan  Fatih Mazı, Mervenur Toktaş ve Habibe Celep, Altınova İlçemize gençlik kolları başkanı  Resul Ayyıldız ve Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyemiz Gülnur Yılmaz, Çiftlikköy  İlçemizde  Gençlik Kolları Sosyal Politikalar Başkanı Ahmet Burak Köroğlu. Çınarcık İlçe yönetimine seçilen Gençlik Kolları Başkanımız Uğur Coşgun, Armutlu ilçesi ana kademeye geçen Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyemiz Hüseyin Ayaz Yönetimlere Girmişlerdir. 2023 Hayallerimize Gençlerin Azmiyle Yeni Türkiye Yolunda Siyasetimizi Gençleştirerek İlerleyeceğiz İnşallah" dedi. 

YORUM EKLE