Halktan ne gizlenecek?

İl Genel Meclisi'nin dünkü oturumunda 8 AKP'li Meclis Üyesi’nin verdikleri önergeyle Termik Santral ve Vopak konusunda itirazların görüşülmesini gizli oturumla gündeme alınmasını 8’e 7 oyla karara bağladı.

Halktan ne gizlenecek?

Meclis Başkanı Atalay Beştaş, Nisan Ayı toplantılarının Yalova Valiliği'nden Meclis toplantılarının halka açık yapılması kararına dikkat çekti. 8 AKP'li üyenin verdiği önergenin görüşülmesi esnasında çıkan tartışma sonrasında CHP'li 2 üye Altuğ Doğan ve Bahar Doğan'ın karşı çıkmasına rağmen 8'e 7'i önergeyi kabul etti. Yalova İl Genel Meclisi'nin 2012 Yılı Nisan Ayı Olağan Toplantısının 4. oturumunda Cuma Günü Yalova'da kurulmak istenen Termik Santral ve Vopak itirazları için kapalı oturum gündeme alındı. Yalova halkının merakla beklediği meclis kararı bugün görüşülecek ve karara bağlanacak.

Yalova Valiliği'nden onay alınması durumunda konu gizli oturumda görüşülerek karara bağlanacak. İl Genel Meclisi üyeleri Yalova İli Çevre Düzeni Planında yapılan değişikliğe itirazlar hakkındaki toplantıda görüşmelerin Sivil Toplum Kuruluşlarının ve basına kapalı şekilde yapılması meclis üyeleri Bahar Doğan ve Altuğ Doğan tarafından ret edilirken diğer 8 kişi oy çokluğuyla gizli oturumu gündeme aldı. Teklifin son güne kapalı oturuma kalması Altuğ Doğan tarafından eleştirildi. Doğan, 'Basın ve halktan gizli görüşmenin bir anlamı olabilir mi? Bu şekilde alınacak kararı herkesin önünde almalıyız" 'dedi.                         

YORUM EKLE