banner123

İnce Yaşananları Bugün Anlatacak Mı?

CHP'den Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, seçimleri kaybettiği 24 Haziran gecesi ve o süreçte neler yaşandığıyla ilgili bugün çok önemli açıklamalarda bulunacağı iddia edildi.

İnce Yaşananları Bugün Anlatacak Mı?

Seçimlerden mağlubiyetle ayrılan Cumhuriyet Halk Partisi'nde kurultay sesleri yükseliyor. Genel Başkanlığa göz diken Muharrem İnce'nin bu hafta içinde 24 Haziran seçim süreci hakkında önemli açıklamalar yapacağı konuşuluyor. CHP 'de Merkez Yürütme Kurulu'ndan (MYK) Olağanüstü kurultay yönünde karar çıkmaması üzerine noter tasdikli imza toplama hareketi başlatma kararı alan Muharrem İnce'yi destekleyen gruptan edinilen bilgilere göre, CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin çarşamba günü seçim sürecinde yaşadıklarını kamuoyuyla paylaşacağı iddia edildi. İddiaya göre, CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, televizyonlara çıkarak, neden açıklama yapmadığını, seçim kampanyasını nasıl götürdüğünü, Genel Merkez'in kampanya sürecinde ona yeterli desteği vermediğini ve bu nedenle yalnız kaldığını anlatacak.

Kılıçdaroğlu'nun karşısına bir daha çıkmam demişti...

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin çarşamba günü yapacağı iddia edilen açıklamada, daha önce CHP Lideri Kemal Kılıçaroğlu'nun karşısına çıkmayacağını açıklamasına karşın neden daha sonra geri adım atarak 'Örgüt işini bilir' dediğini, niye imza hareketine destek verdiğini ayrıntılarıyla anlatacağı kaydedildi. 24 Haziran seçimlerinin ardından seçimi kaybeden CHP 'de başlayan Olağanüstü kurultay toplanması ve Genel Başkan değişimi taleplerini dile getiren İnce taraftarlarının bugün başlatacakları noter tasdikli imza toplama hareketini hafta ortasına (Çarşamba ya da Perşembe günü) ertelemelerinin nedeni de ortaya çıkmış olacak.

İmza hareketinin başlanması talimatını verecek iddiası

Muharrem İnce'yi destekleyenlerin iddiasına göre İnce'nin Çarşamba günü seçim sürecinde yaşadıklarını ve neden imza hareketine destek verdiğini açıklamasının ardından kendisini destekleyenlere 'İmzaları toplayın' şeklinde çağrıda bulunacağı ve tüm Türkiye'deki CHP örgütlerinde Olağanüstü kurultay toplanması yönünde ortak imza hareketi başlatacağı da kaydedildi. 

YORUM EKLE