İYİ PARTİ’DE TOPLU İSTİFA

İYİ Parti Genel Merkezi’nin tüm illerin başkanları ve yönetimlerini istifaya çağırması sonrasında Yalova İl Yönetimi toplu olarak istifa ettiklerini açıkladılar.

İYİ PARTİ’DE TOPLU İSTİFA

İYİ Parti Yalova İl Yönetimi toplu olarak istifa etti. Konuyla ilgili açıklamayı ise İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Osman Kendir yaptı. Kendir istifanın genel merkezi üzerine gerçekleştiğini dile getirdi. Partinin bu süreçten daha güçlü bir şekilde çıkacağının da altını çizen Kendir, “Bilindiği üzere İYİ Parti teşkilatlarında ülke genelinde bazı istifa ve değişimler yaşanmakta. Bunun gerekçelerini ve Yalova’mıza yansımalarını, yanlış anlaşılmalara mahal vermemesi için, sizlerle paylaşmak isterim. Yalova teşkilatımız; kurucu il başkanımız Sayın Ünlem Üstel öncülüğünde; Yalovalı iyi insanlardan ve cesur insanlardan kurulduktan çok kısa bir süre sonra; genel seçimlere katılmıştır. Gerek genel seçimlerde aday olan üyelerden, gerekse partimizin daha da iyileşmesi için yapılacak revizyonlardan dolayı; İYİ Parti Genel Başkanlığı’nın 30 Ağustos 2018 tarih ve 1333 sayılı; ‘Teşkilatlarda Revizyon Çalışmaları’ kararı ile ülke çapında ayrım yapmaksızın tüm il başkanları ve il yöneticilerinin istifa etmeleri tavsiye edilmiştir. Yalova İl Teşkilatı da; bu tavsiyeyi kabul ederek, yine tek yumruk olarak, toplu bir şekilde istifa etmiştir ve istifalar genel merkeze sunulmuştur. Hiç şüphemiz yoktur ki ve Yalovalı dostlarımızın da şüphesi olmasın ki; İYİ Parti Yalova teşkilatı; bu süreçten yenilenmiş, daha güçlü ve kesinlikle daha kararlı bir yapı ile çıkacak ve hedeflerine daha sağlam adımlarla yürüyecektir.

Bu süreçte yanlarında yürümekten ve birlikte iyi bir ekip olmaktan gurur duyduğumuz; başta kurucu il başkanımız Ünlem Üstel, seçim sürecinde seçilen il başkanımız - önceki dönem kurucu teşkilat başkanımız, Ayhan Küçük ve tüm il yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. ‘Sık sorulan bir soruya da açıklık getirmek gerekirse; yeni oluşacak yönetimde, eski yöneticiler, eski il başkanları ve eski üyeler bulunabilir’ Seçim sürecinde ve sonrasında yanımızda olan, ülkemizin geçirdiği zor durumlarda, ülkemize bir şekilde katkı sunmak, hizmet etmek isteyen herkese tekrar teşekkür ederim. Bu süreçte sormak istediğiniz her şey ve ziyaretleriniz için partimiz mesai saatleri içerisinde sürekli açıktır, partimize ve Merkez İlçe Başkanı olarak bana çekinmeden ulaşabilirsiniz”

YORUM EKLE