Ketenci, "Tüm Parti Ve Adaylara Eşit Mesafedeyiz"

Demokrat Parti (DP) Yalova İl Başkanı Köksal Ketenci ve Yönetim Kurulu üyeleri Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ile Cumhuriyet Halk Partisi'ni (CHP) ziyaret etti. Ziyaretlerde açıklamalarda bulunan DP İl Başkanı Ketenci, "Kimseye taraf değiliz herkese eşit mesafedeyiz" dedi.

Ketenci,
 Yeni oluşan DP İl Yönetimi partilere nezaket ziyaretinde bulundu.   İlk olarak AKP İl başkanı Mustafa Pehlivan'ı ziyaret eden Ketenci ve beraberindekiler parti çalışmaları hakkında bilgiler verdiler. Ana muhalefet partilerine uygulanan seçim barajı ve bütçeden seçim yardımı gibi konularında çözüme kavuşturulmasını isteyen Ketenci katılımcı demokrasinin ancak bu şekilde sağlanabileceğine vurgu yaptı. AKP Yalova İl Başkanı Mustafa Pehlivan ise ziyaretten mutluluk duyduğunu dile getirerek DP'nin yeni yönetimine başarılar diledi. 

DP İl Yönetiminin ikinci durağı ise CHP oldu. CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel'e de çalışmalarla ilgili bilgi veren DP Yalova İl Başkanı Köksal Ketenci seçimlerde genel merkezin belirleyeceği stratejiye uygun olarak çalışacaklarını dile getirdi. Ketenci ziyarette, "Şahsıma ve arkadaşlarıma sorulan soru ağırlıklı olarak kimi destekleyeceksiniz oluyor.  Partimiz bu seçimlerde bugün itibarı ile taraf değildir. Yalova'da tüm adaylara eşit mesafede kendi çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bazı sosyal medyada söylendiği gibi elele verelim falanca adayı yok eldelim gibi bir anlayışı kabul etmiyor ve reddediyoruz.  Demokratik anlayış temiz siyaset ve halkımızın memnuniyeti çerçevesinde  partimiz eğer bu seçimi alamasa inşallah CHP alır. Aynı düşüncemizi AK Parti ziyaretimiz esnasında da yineledik demokratik  anlayış temiz siyaset ve halkımızın memnuniyeti çerçevesinde yeni siyaset ve vizyon geliştirecekse partimiz eğer bu seçimi alamasa inşallah AKP alır. Bu temennimiz MHP, Saadet Partisi ve diğer siyasi partilerimiz içinde geçerlidir. Demokrat Parti olarak tamamen iyi niyet çerçevesinde ilimizde yapılacak olan seçimlerde halkımıza hizmet edecek kadroların iş başına gelmesini temenni ediyoruz. Hiçbir adaya ön yargımız ve husumetimiz yoktur. Tüm partilere ve adaylara demokratik ortamda yarışarak halkımıza hizmet etme yolunda başarılar diliyoruz" diye konuştu.
CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel ise katılımcı demokrasinin önemine vurgu yaparak DP yönetimine başarılar diledi. 

YORUM EKLE

banner137

banner138