Salman’dan “Manidar” Ziyaret

CHP Yalova İl Teşkilatı’nın Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç ve Yalova Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi Adil Ürekli’yi parti disiplin kuruluna sevk etmesinin ardından Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyareti, “Manidar” olarak algılandı.

Salman’dan “Manidar” Ziyaret

CHP Yalova İl Teşkilatı ve Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman arasında esen soğuk rüzgarlar, CHP Yalova İl Başkanı Bahar Doğan’ın Vefa Salman ile Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç ve Yalova Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi Adil Ürekli’yi parti disiplin kuruluna sevk etmesinin ardından iyiden iyiye gerilmişti. Ancak Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman geçtiğimiz gün adeta Ankara’ya çıkarma yaptı. Salman ilk olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Kılıçdaroğlu’nun yoğun temposuna ve programına rağmen Salman’ı kabul ederek uzunca bir zaman görüşmesi de dikkat çekti. Salman sosyal paylaşım hesabı üzerinden her ne kadar, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek, Cennet Kentimiz Yalova’da yaptığımız çalışmaları ve projelerimizi anlattık. Sayın Kılıçdaroğlu’na kıymetli mesaisinde bizleri konuk ettiği için teşekkür ediyorum” açıklamasını yapsa da, bu görüşmede CHP İl Teşkilatı ve Salman arasında yaşananların da gündeme geldiği düşünülüyor. Salman’ın bu ziyaretinin zamanlaması ise Yalova’da çok manidar bulundu.
Salman sadece Kılıçdaroğlu ile de görüşmedi. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, CHP Ankara Milletvekili ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ve Ardahan eski Milletvekili Faruk Demir’i de ziyaret etti.

 

YORUM EKLE