Savaş Dinçer, “Yerleşim bölgesine bu kadar yakın OSB olmaz”

Çiftlikköy Belediyesi Meclis Üyesi ve Mimar Savaş Dinçer, Çiftlikköy’de yerleşim yerlerinin çok yakınında bir Gemicilik OSB yapılmasının yanlış olduğunu söyledi.

Savaş Dinçer, “Yerleşim bölgesine bu kadar yakın OSB olmaz”

Yalova’nın sanayi alanlarıyla arasında bir tampon bölge olan Çiftlikköy’de böyle bir projenin onaylanmasının AKP’nin Çiftlikköy’ü gözden çıkarması anlamına geleceğini savunan Dinçer, “Çiftlikköy halkı da AKP’yi gözden çıkaracaktır” diye konuştu. Dinçer, belediye meclisinin olumsuz görüş verdiği proje için Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ’ın olumlu görüş verdiğini söyledi. Dinçer, Çiftlikköy’de var olabilecek tek OSB’nin Çiçekçilik OSB olması gerektiğini savundu.

 

“Çiftlikköy halkı AKP’yi gözden çıkaracaktır”

 

Dinçer, “Çiftlikköy Yalova’nın imar planı en düzgün olan yerleşim bölgesidir. Aynı zaman’da mevcut 1/25000, iptal olan 1/50000 ve yapılmakta olan 1/100000 planlarda sanayi alanları ile Yalova arasında tampon bir konut alanıdır. Şu anda Çiftlikköy Belediye Meclisi’nin teklif ettiği 1/25000 Çevre Düzeni Planı’nda 2.üniversite alanı, golf sahaları, yaz okulları, yöresel ürün pazarları, yaz okulları ve aktif yeşil alanlar önerilmekte olup tüm Yalova’nın ihtiyacı olan sosyal donatı alanlarıdır. Bu türde teklifler yapılırken Gemicilik OSB yapılma girişimleri Çiftlikköy’ü yaşanamaz hale getirecek olup, gerçekleşirse AKP Çiftlikköy’ün bu şirin halini gözden çıkartmış demektir ki Çiftlikköy haklıda AKP ‘i gözden çıkaracaktır. Çiftlikköy’de Çiçekçilik OSB’den başka OSB olmamalıdır. Çünkü çevre yolu ve diğer iki bağlantı yolu yapıldıktan sonra mevcut yol şehir içi yolu Bağdat caddesi gibi olacak ve Yalova’ya değer katacaktır. Çiftlikköy Belediye Meclisi bu konuda olumsuz görüş bildirmiş olup teklifi reddetmiştir. Olumlu görüşü sn. Belediye Başkanı vermiştir. İvedilikle tüm Çiftlikköy’de bulunan sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve halk kriz masası oluşturmalı ve konunun gerçekleşmemesi için her türlü engellemeği yapmalıdır” açıklamasında bulundu.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138