banner131

YRP İl Başkanı Berber Oldu

Dr. Fatih Erbakan’ın Genel Başkanlığını yaptığı Yeniden Refah Partisi düzenlenen muhteşem bir törenle Türk siyasetine katıldı. Törende YRP Yalova İl Başkanlığına ise Mustafa Berber atandı.

YRP İl Başkanı Berber Oldu

YRP Türk siyasetinde ki yerini aldı. Dr. Fatih Erbakan’ın kurucusu ve genel başkanı olduğu parti düzenlenen muhteşem bir törenle start verdi. Yoğun bir katılımın yaşandığı törende söz alan Erbakan, “Millî Görüş'ün ortaya koyduğu ‘Yaşanabilir Türkiye’, ‘Yeniden Büyük Türkiye’ ve ‘Yeni Bir Dünya’ olmak üzere üç temel hedef bulunuyor. Bu üç temel hedef bakımından Türkiye'nin içinde bulunduğu duruma bakıldığında, son 16 senedir iktidarda bulunan iradenin inanç özgürlüğünün sağlanması, askeri vesayetin ortadan kaldırılması, altyapı ve üstyapı hizmetleri,  ihtiyaç sahibi olanlara sosyal yardım yapılması, yeni hastanelerin inşa edilmesi gibi son derece önemli hizmetleri hayata geçirdiğini ifade eden Erbakan, "Bunların hepsini takdir ve tebrik ediyoruz. Bizler bu ülke için kim taş üstüne taş koyarsa hakkını teslim eder ve tebrik ederiz. Fakat bütün bu hizmetlerin yapılmış olması ne kadar faydalı olsa da,  takdire şayan olsa da, Millî Görüş'ün tam manasıyla uygulandığı anlamına gelmiş midir? Milli Görüş'ün bütün hedeflerine tam manasıyla ulaşıldığı anlamına gelmiş midir? Şunu özellikle belirtmek isterim ki Millî Görüş sadece inanç özgürlüğü,  sadece imam hatip, Kuran Kursu ve başörtüsünden ibaret değildir. Millî Görüş,  sadece altyapı üstyapı hizmetlerinden, belediyecilik hizmetlerinden ibaret değildir. Millî Görüş her şeyden önce yaşanabilir Bir Türkiye'nin kurulması demektir.  Geniş halk kitlelerinin, dar gelirli kesimin ekonomik sıkıntı yaşadığını ifade eden Erbakan, "Yaşanabilir bir Türkiye, sadece inanç özgürlüğünün sağlanmasıyla, sadece dindar insanların devlet kademelerinde görev almasıyla kurulmuş olmaz. Dar gelirlilerin, fakir fukaranın, geniş halk kitlelerinin refah düzeyini artırmazsanız, Yaşanabilir Bir Türkiye'yi tesis etmiş olmazsınız” dedi.
Ardından il başkanlarını açıklayan Erbakan, Yalova’ya kurucu İl Başkanı olarak Mustafa Berber’i atadı. Oldukça büyük coşkunun yaşandığı tören sonrasında bir açıklama yapan YRP Yalova İl Başkanı Mustafa Berber ise, “Milletimiz, ülkemiz ve bütün insanlık için; iyinin doğrunun, faydalının ve âdil olanın hâkim olması için, güçlünün değil haklının kazandığı bir dünya için tüm hemşerilerimizle birlikte çalışacağız. Partimiz ve Yalova’mız için hayırlı olsun. Artık Yeniden Refah var, Umut var, hep birlikte çok güzel günleri en yakın zamanda göreceğiz inşallah. Hızla il ve ilçe yönetim kurullarımızı kurmak suretiyle milletimize hak ettiği belediyecilik ve hükümet hizmetlerimizi vermek üzere Yeniden Refah Partisi Yalova İl Başkanlığı olarak hazır hale geleceğiz” diye konuştu.

Taha Arslan

YORUM EKLE