Aybüke’ye Milli davet

Yalova’nın yetenekli ve başarılı bayan güreşçilerinden Aybüke İmancı’ya Milli davet geldi. Katıldığı turnuvalarda dikkatleri üzerine çeken genç güreşçi 24 Haziran’da İstanbul’un Sarıyer ilçesinde gerçekleştirilecek Avrupa Şampiyonası Milli Takım Kampı’na katılacak.

Aybüke’ye Milli davet

Eskişehir ve Kuşadası’nda aldığı altın madalyalarla altın kız olarak anılan Aybüke İmancı ayrıca 12 Temmuz 2012 tarihinde Polonya’nın başkenti Varşova’da yapılacak Yıldız Bayanlar Avrupa Güreş Şampiyonası’nda milli mayoyu giyecek.

38 kiloda mindere çıkacak güreşçi organizasyon için hazırlıklarını İstanbul Sarıyer’de yapacak. Antrenörü İlhan Şenlik yönetiminde zorlu şampiyona için çalışacak Aybüke, Polonya’daki Avrupa Şampiyonası’ndan da dereceyle dönmesi bekleniyor.

Aybüke’nin her geçen gün çıta atladığına vurgu yapan Antrenör İlhan Şenlik, “Aybüke çok kısa zamanda yükselerek bugünlere gelmiştir. Önce Eskişehir’deki Türkiye Şampiyonası ve ardından Kuşadası’ndaki Uluslararası Zafer Kupası’nda inanılmazı başararak yenilgisiz bir şekilde birincilik kürsüsüne çıkmıştır. Yalova’yı gururla ve başarılı bir şekilde temsil eden Aybüke İmancı, inanıyoruz ki Polonya’daki Avrupa Şampiyonası’nda da iyi işlere imza atacaktır” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE

banner137

banner138