BALKAN KARDEŞ ŞEHİRLER SPOR OYUNLARI SONA ERDİ

Balkan şehirleri arasında dostluk ve barışı geliştirmek amacıyla, Büyük Balkan Buluşması kapsamında 21-24 Haziran 2012 tarihleri arasında Yalova’da düzenlenen Balkan Kardeş Şehirler Spor Oyunları büyük ilgi gördü.

 BALKAN KARDEŞ ŞEHİRLER SPOR OYUNLARI SONA ERDİ
Güreş, Plaj Voleybol, Sokak Basketbolu ve Masa Tenisi branşlarında; Türkiye, Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan, Kosova ve Makedonya’dan gelen 350 sporcu, kıyasıya mücadele etti. İlk kez düzenlenen Balkan Kardeş Şehirler Spor Oyunları’nda dereceye girenlere madalya, kupa, plaket verilirken, tüm sporculara katılım belgeleri takdim edildi.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

GÜREŞ MÜSABAKALARI NEFES KESTİ

Yalova Belediyesi’nin düzenlediği ‘Balkan Kardeş Şehirleri Spor Oyunları’ güreş turnuvasıyla devam etti. Kapalı Spor Salonu’nda birbirinden çekişmeli müsabakaların yapıldığı turnuvada 10 farklı kilodaki sporcular, takım halinde ve ferdi olarak şampiyonluğa uzanmak için mücadele ettiler.

6 ülkeden sporcuların mindere çıktığı müsabakalar beğeniyle izlendi. Günün sonunda takım halinde birinciliği Türkiye kazanırken ikinci Bulgaristan üçüncü Makedonya oldu.

Dereceye giren sporculara ödüllerini; Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal, Taşköprü Belediye Başkanı Şaban Ertan, Yalova Belediyesi Dış İlişkiler Sorumlusu Cengiz Dereli, Yalbeltaş A.Ş. Genel Müdürü Numan F. Özkan, Yalova Belediye Gençlikspor Kulübü Başkanı Cengiz Karoğlu, Avrupa Şampiyonu, Dünya İkincisi ve Olimpiyat Üçüncüsü güreşçimiz Ali Kayalı ile Makedonya’dan Olimpiyat Şampiyonu Şaban Tristena takdim etti. Ayrıca organizasyona katılan ülke temsilcilerine de teşekkür plaketi verildi.

Yapılan Müsabakalarda dereceye giren sprocuların isimleri ise şöyle;

32 KG

1. A.Halid Necmettin (Bulgaristan Laznizda)

2. F.Mehmet Sürünme (Türkiye)

3. Ahmet İsmailge (Bulgaristan Laznizda)- Aliş Göksel (Bulgaristan Aytos)

35 KG

1. Mustafa Ali (Bulgaristan Laznizda)

2. Muhammet Umkituve (Türkiye)

3. Hüseyin Bekir (Bulgaristan Ezerce)- Genodi Ilyanov (Bulgaristan Laznizda)

38 KG

1. Grigoryan Nerik (Yunanistan)

2. Muhammet Belet (Türkiye)

3. Ercan Ayhan (Türkiye)- Doukogolov Anton (Yunanistan)

42 KG

1. Turgay Ahmet (Bulgaristan Ezerce)

2. Oguzhan Güloğulları ( Türkiye)

3. Recep Münir (Kosova)- Mehmet Dovutak (Bulgaristan Ezerce)

47 KG

1. İsa Demir (Türkiye)

2. Rıdvan Aslan (Türkiye)

3. Y.Emre Koç (Türkiye)- Kerim Kerimov (Bulgaristan Ezerce)

53 KG

1. Tuncay Büber (Türkiye)

2. Hasan Fevzi (Bulgaristan Aytos)

3. Mehmet Aslan (Turkiye)- Yusuf Akgün (Türkiye)

59 KG

1. Mehmet Erdoğan (Makedonya)

2. Emre Ertan (Türkiye)

3. Melih Görtay (Türkiye)- Mustafa Dilber (Türkiye)

66 KG

1. Grigoryan Grikar (Yunanistan)

2. Muhammet Seçkin ( Türkiye)

3. Emirhan Erden ( Türkiye)- Veysil Cafer (Bulgaristan Ezerce)

73 KG

1. Ebubekir Sancar (Türkiye)

2. Zafer Taha Efe (Türkiye)

3. Mustafa Berat Turgut (Türkiye)- Mazlum İskender (Bulgaristan Laznizda)

85 KG

1. Osman Kadir (Bulgaristan Aytos)

2. Ahmet Karaali (Bulgaristan Ezerce)

3. Aykut Adem (Bulgaristan Silistre)- İlin Angebevski (Makedonya)

--------------------------------------------------------------------------------------------

MASA TENİSİ TURNUVASININ BİRİNCİSİ YALOVA

Balkan Kardeş Şehirleri Spor Oyunları kapsamında 2 gün süren Masa Tenisi Turnuvası, Yalova Belediyesi Masa Tenisi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Erkeklerde 2000 ve sonrası, bayanlarda ise 2001 ve sonrası doğumluların yarıştığı Balkan Kardeş Şehirleri Spor Oyunları Masa Tenisi müsabakalarında 6 erkek ve 6 bayan takım yarıştı. Yalova takımı bayanlarda antrenör; Itır Çelik ve sporcular; Çiğdem Köse, Aybala Koçal, Ece Haraç, erkeklerde ise; antrenör Kadri Kocacenk ve sporcular; Umut Başsan, Bilal Selim Tok, Tugay Yılmaz’dan oluştu.

Bayanlarda ve erkeklerde iki grup şeklinde geçen turnuvada Bayan takımımız Kosova ve Sofya ekibinin yer aldığı gruptan 1. olarak eleme tablosuna yükseldi. Eleme tablosunda Bursa ekibini  ve ardından finalde Bulgaristan Rusçuk ekibini 3-0 yenen sporcularımız takım müsabakalarında şampiyon oldular. Üçüncülük dördüncülük maçında Sofya ekibini 3-0 yenen Bursa ekibi, Balkan Kardeş Şehirleri Spor Oyunları 3.sü oldu.  

Erkek Takımımız ise; Sofya ve Burgaz’ın yer aldığı gruptan 1. çıkarak eleme tablosuna yükseldi. Eleme tablosunda Kosova ekibini ve ardından finalde Bulgaristan Ardino ekibini 3-0 yenen sporcularımız takım müsabakalarında şampiyon oldular. Üçüncülük dördüncülük maçında Kosova ekibini 3-2 yenen Burgaz ekibi Balkan Kardeş Şehirleri Spor Oyunları 3.sü oldu.  

Takım maçlarının ardından gerçekleştirilen ferdi müsabakalarda birbirinden çekişmeli maçlar gerçekleşti. Tek bayanlarda Yalovalı sporcu Çiğdem Köse şampiyon olurken, ikinci Bulgaristan Rusçuk’tan Adriana İvanova, üçüncü Yalova’dan Aybala Koçal ve Yalova’dan Ece Haraç oldular. Tek erkelerde ise; finalde iki Yalovalı mücadele etti. Finalde Umut Başsan, Tugay Yılmaz’ı 3-1 yenerek şampiyon oldu. Üçüncüler ise; Mert Acar (Yalova) ve R. Kotev (Sofya) oldu.

Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara ödüllerini Belediye Başkanı Yakup B. Koçal verdi. Ayrıca bütün katılan ekiplere plaket ve katılım belgesi takdim edildi.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

PLAJ VOLEYBOLU ÇEKİŞMELİ GEÇTİ

Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen ve Büyük Balkan Buluşması kapsamında Balkan Kardeş Şehirler Spor Oyunları içerisinde yer alan Plaj Voleybolu, büyük çekişme içerisinde geçti. Yalova Belediye Spor, Bulgaristan Burgaz ve Sırbistan Sancak Bölgesi Novi Pazar takımlarının 2 gün süren mücadelesi TİGEM Kumsalı’na renk kattı.

Yıldız Kızlar kategorisinde; Sırbistan Novi Pazar ekibinden Farisa Badramlic- Hava  Musovic ikilisi, rakiplerine üstünlük sağlayarak tüm maçlarını kazandı ve 1. oldu.  Bulgaristan Burgaz Geo Milev takımından Vania Ivanova Kovasheva- Aleksandra Ivanova Kovasheva ikilisi ikinci, Bulgaristan Burgaz Belediyesi takımından Vanya Ognyanova Pancheva- Vladislava Zhivkova Garkova ikilisi de üçüncülüğü elde etti.

Gençler kategorisinde ise; Yalova Belediyespor Voleybol takımından; Özlem Küçük- Gizem Evren ikilisi tüm rakiplerini yenerek şampiyonluğa ulaştı. Bu kategoride; Sırbistan Novi Pazar takımından Amela Zukovic- Amela Sacirovic ikilisi ikinci, Bulgaristan’dan Mariela Petrova Marincheva- Stanislava Atanasova ikilisi üçüncülüğü elde etti.

Erkekler kategorisinde Bulgaristan Burgaz takımı, Yalova Belediyespor ile karşılaştı ve maçı 2-0 kazanarak birinci oldu.

Yıldız kızlarda takım birinciliğini Sırbistan Novi Pazar, ikinciliği Bulgaristan Burgaz Geo Milev ve üçüncülüğü Bulgaristan Burgaz Belediyesi elde etti. Genç kızlarda ise takım birinciliğine Türkiye (Yalova) ulaşırken, Sırbistan (Novi Pazar) ikinci, Bulgaristan (Burgaz) üçüncü oldu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

SOKAK BASKETBOLU RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen Balkan Kardeş Şehirler Spor Oyunları’nın sokak basketbolu müsabakaları 17 Ağustos Parkı’nda bulunan basketbol sahasında gerçekleştirildi. İki gün süren maçlar renkli görüntülere sahne oldu. Türkiye’den ve Balkan ülkelerinden takımların katıldığı etkinlikte, çok sayıda taraftar da tribünleri doldurarak maçları takip etti.

Balkan Kardeş Şehirler Spor Oyunları Sokak Basketbolu maçları küçükler, yıldızlar ve gençler olmak üzere 3 kategoride gerçekleşti.

Yunuslar, Delfin, Ahmetler, Tofaş, Efeler, Yalova Belediyespor, Doğukanlar ve VIP takımlarının mücadele ettiği küçükler kategorisinin 1.si Doğukanlar, 2.si Delfin, 3.sü Yalova Belediyespor oldu.

Delfin, Novi Pazar, Yalovaspor, Banvit, Yalova Belediyespor, Burgaz takımlarının yer aldığı yıldızlar kategorisinde 1.Novi Pazar, 2. Banvit, 3. Yalova Belediyespor  oldu.

Karamürsel, Delfin, Novi Pazar, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Yalova Belediyespor, Burgaz, Veteranlar ile Yalovaspor takımlarının mücadele ettiği gençler grubunun ilk üçü 1.Novi Pazar, 2. Yalova Belediyespor Veteranlar, 3. Karamürsel şeklinde oldu.

Maçların final müsabakalarını Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal, AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yalova Belediyesi Meclis Üyesi Murat Uzun, Galatasaray Spor Kulübü Yöneticileri Abdurrahim Albayrak ve Sedat Doğan ile çok sayıda taraftar takip etti. Protokol mensupları, turnuvaya katılan ekiplerin yöneticilerine plaket takdim ettiler.

YORUM EKLE

banner137

banner138