Bayan Güreşçilerimiz Macaristan’da

Altınova Belediyespor’dan 3 sporcunun yer aldığı A Kadın Güreş Milli takımımız 2018 Dünya Güreş Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’de kentine gitti. Son hazırlıklarını İstanbul’da yapan Milli takım kadrosunda Yalova’nın bayan güreşindeki gururları olan Buse Tosun, Beste Altuğ ve Aslı Tuğcu yer aldı.

Bayan Güreşçilerimiz Macaristan’da

9 gün sürecek organizasyonda Türkiye'nin 10'u kadın, 20'si erkek olmak üzere toplamda 30 milli güreşçi ile katıldı. Erkekler serbest stil ile başlayan müsabakalara ardından grekoromen stilde devam edildikten sonra kadınlar maçlarıyla son bulacak.

Şampiyona öncesinde açıklamalarda bulunan Buse Tosun, "Çok güzel bir şekilde hazırlandık dünya şampiyonasına. Zaten bu yıl bütün hedefimiz bu turnuvaydı. Avrupa Şampiyonası'nda çok güzel bir başarı elde ettik. Bayanlarda 5 madalya kazandık. Bence bu çok önemli bir başarı. Dünya Şampiyonası'nda da bunun devamını getirmek istiyoruz, altın madalya için çalıştık. İnşallah başarabiliriz. Kendi adıma beklentim tabii ki şampiyonluk. Bu Dünya Şampiyonası'nda sıkletimi değiştirdim. Daha önce 68 kg'da yarışıyordum bu kez 72 kg'da ülkemi temsil edeceğim. Kendime inandığım için bu sıklete çıktım inşallah şampiyonluğu ülkeme getireceğim. Buna inanıyorum" dedi.

Kadın Milli takımında şu isimler bulunuyor;

50 kilo: Evin Demirhan

53 kilo: Zeynep Yetgil

55 kilo: Bediha Gün

57 kilo: Elif Yanık

59 kilo: Elif Jale Yeşilırmak

62 kilo: Aslı Tuğcu

65 kilo: Aslı Demir

68 kilo: Beste Altuğ

72 kilo: Buse Tosun

76 kilo: Yasemin Adar

YORUM EKLE