Belediyesporlu Iskandarov İkinci Oldu

Türkiye Satranç Federasyonu ve Başkent Üniversitesi işbirliği ile bu yıl üçüncüsü düzenlenen Başkent Üniversitesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, 1 Eylül Cumartesi günü Başkent Üniversitesi Bağlıca Kampüsünde düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. Yalova Belediyespor’un Azeri sporcusu Misratdin Iskandarov organizasyonda ikinci olarak başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Belediyesporlu Iskandarov İkinci Oldu

Ankara’da gerçekleşen ve beş kategoride 7 ülkeden 37’si unvanlı 600’ü aşkın sporcunun yarıştığı turnuvanın A kategorisinde GM Kıvanç Haznedaroğlu 8 puan toplandığı 9 tur sonunda birincilik ipini göğüsledi. Yalova Belediyespor’dan IM Misratdin Iskandarov 7,5 puanla ikinci, GM Giorgi Bagaturov ise 7 puanla turnuvayı üçüncü sırada tamamladı.

Turnuvanın ödül töreninde konuşma yapan Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Merkezi (BEDAM) Müdürü Prof. Dr. Ali Halıcı, 2018 Avrupa Yaş grupları Satranç Şampiyonası’nı birinci ile eş puanla dördüncü tamamlayan Çisel Anaçoğlu’nu kürsüye davet ederek elde ettiği başarıyı katılımcılarla paylaştı ve tebriklerini iletti. Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal, TSF Başkanı Gülkız Tulay ve Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal ise Anaçoğlu’nu tebrik ederek hediye takdim ettiler.

YORUM EKLE