Belediyespor’un masa tenisindeki macerası başladı

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından ilk kez organize edilen ve dört ayrı ligi tek çatı altında toplayan Türkiye Ligleri Açılış Etabı, Çukurova Üniversitesi Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Sarayı Spor Salonunda yapıldı.

 Belediyespor’un masa tenisindeki macerası başladı

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından ilk kez organize edilen ve dört ayrı ligi tek çatı altında toplayan Türkiye Ligleri Açılış Etabı, Çukurova Üniversitesi Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Sarayı Spor Salonunda yapıldı.
İki gün süren müsabakalara 4 farklı ligden erkeklerde ve bayanlarda, 128 takım ve 758 sporcu katıldı. 
Süper Lig´de 4´er, diğer liglerde ise 5´er maçın yapıldığı Türkiye Ligleri Açılış Etabı sonunda Erkekler Süper Lig´de Beşiktaş, Bayanlar Süper Lig´de Ankara TİGEM, Erkekler 1.Lig´de Altınordu, Bayanlar 1.Lig´de İstanbul Armaspor, Erkekler 2.Lig´de Çankaya Üniversitesi ve Bu Piliçspor, Bayanlar 2.Lig´de Ankaragücü, Erkekler 3.Lig´de Akka Okulları ve Bayanlar 3.Lig´de Balıkesir Büyükşehir ilk etabı lider tamamladılar.


Masa tenisinin lokomotif takımı Yalova Belediyespor ise hem bayanlarda hem de erkeklerde süper ligde ve 2. Ligde mücadele etti.


Süper ligde yer alan erkek takımı Koza Wos Tenis Spor’a 4-1, İstanbul BBSK’ya 4-0, Divapan Spor’a 4-2 yenilirken Bursaspor’u ise 4-2 mağlup etti. Süper ligdeki bayan takımımız ise Bu Piliç Spor’u ve Antalyaspor’u 4-0 yenerken, Fenerbahçe’ye 4-2, Bursa Büyükşehir Belediyespor’a ise 4-1 mağlup oldu.


2. ligde mücadele eden erkek takımı ise Veteran MTD’ye 3-0, Etimesgut Belediyespor’a 3-2 ve Kon-Tek Spor’a 3-0 mağlup olurken, Haydar Spor’u 3-0, İstanbul VMT’yi ise 3-2 yenme başarısı gösterdi.


Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç ´´2017-2018 Türkiye Ligleri faaliyet programının ilk etabını Adana´da tamamladık. Cuma günü Basın Toplantısıyla güzel bir açılış yaptık. Yoğun bir basın ilgisi vardı. Adana Etabında 758 sporcu, 128 takım, 96 hakem 32 masa ve 50 Akredite basın mensubuyla çok mükemmel bir organizasyona imza attık. Tarihimizde ilk defa dört ligimizi birleştirerek, aynı salonun çatısı altında böyle bir faaliyet gerçekleştirdik. Son şampiyonumuz Çukurova Üniversitesi olduğu için ilk açılışımızı Adana´da yapma kararı aldık. Çok mutluyuz, geri dönüşler çok verimli, çok pozitif bu da bize önümüzdeki yıllar için daha başarılı organizasyonlar yapmamız için ilham oldu. Ligimizde çok değerli, çok kaliteli yerli ve yabancı oyuncular var. Bu kaliteli oyuncuların Milli takımımıza pozitif katkı sağlaması için yarından itibaren Milli takımlarımız da Adana´da Yabancı misafir oyuncularla beraber kampa giriyor. Bu da bizim bir politikamızdı. Liglerimizden sonra, liglerimize gelen   yabancı oyuncuları bir hafta bırakmıyoruz, misafir ediyoruz. Böylece Milli sporcularımız için üst seviye kamp ortamı sağlamış oluyoruz. Ülkemize de, camiamıza da bu faaliyetin hayırlı olmasını diliyorum´´ dedi.

YORUM EKLE