Bilek güreşçilerimiz Eskişehir’de

Yalova Bilek Güreşi Spor Kulübü sporcuları, Eskişehir’de yapılacak Türkiye Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası milli takım seçmelerinde ilimizi temsil ettiler.

Bilek güreşçilerimiz Eskişehir’de

 27 Haziran’da başlayan 29 Haziran’da son bulan organizasyonda 30 sporcuyla boy gösteren Yalovalı sporcular, Dünya Şampiyonası’na gidebilmek için vize aradılar.

9-17 Eylül 2012 tarihleri arasında Brezilya’nın Sao Vincente şehrinde gerçekleştirilecek 34. Dünya Bileşk Güreşi Şampiyonası’na katılmak için sporcularımız, çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Kazandıkları başarılarla Yalova’yı uluslararası arenada en iyi şekilde temsil ettiklerini kaydeden Dursun Önder, “İlimiz gençliğine ve sporcu arkadaşlarımıza spor bilincini kazandırmak ve yardımlaşmayı geliştirmek amacıyla onlara spor ahlakını en iyi şekilde bilinçlenmelerini sağlıyoruz. Sporcularımıza ve gençlerimize, bilek güreşi spor dalında en iyi şekilde destek vererek, onların daha ileri seviyelere gidebilmesi için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bunun yanında büyüklerimizin de sporcularımızı desteklemelerini bekliyoruz. Böyle olduğu takdirde ilimiz, çok sayıda sporcusuyla ülke çapında ve uluslararası arenada büyük başarılara imza atacaktır” dedi.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138