Çiftlikköy Belediyespor’da Altyapı Atağı

Amatör futbolda yeniden yapılanmaya giden Çiftlikköy Belediyespor, altyapıda deneyimli teknik adamlar Ümit Görtay, Özgür Bayram ve Vehbi Kuzu ile anlaştı.

Çiftlikköy Belediyespor’da Altyapı Atağı

Çiftlikköy Belediye Başkanı ve Belediyespor Başkanı Ali Murat Silpagar’ın büyük önem verdiği yeni yapılanma kapsamında 12 yaş ve üstü Futbol Akademisi Ümit Görtay’a emanet edilirken, 6-12 yaş grubu sporcuların yetiştirileceği Futbol Okulu’nda da Özgür Bayram ve Vehbi Kuzu’ya görev verildi.

İmza töreninde Çiftlikköy Belediye Başkanı ve Belediyespor Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra Belediye ve Belediyespor Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz, Altyapı Sorumlusu Murat Erdoğan ve altyapı koordinatörleri bir araya geldi. Çiftlikköy’de sporun ve kitlelerin takip ettiği başlıca spor dalı olan futbolun gelişiminin modern, programlı ve disiplinli çalışan teknik adamlarla ileriye doğru gidebileceğini kaydeden Başkan Silpagar, “hocalarımızla birlikte futbol altyapımızda yeni bir yapılanmaya giriyoruz. 2018 2019 sezonunda altyapıda görev yapan antrenörlerimize ve sporcularımıza başarılar diliyorum. Yeni sezonun hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.  İnşallah, Çiftlikköy Belediyespor altyapısından çıkan sporcularımızı A takım seviyelerinde ve üst liglerde de oynarken görürüz” dedi.

Silpagar, “Futbolda bir hedefimiz var, centilmenliği ön planda tutan, spor ahlakına sahip, futbolu mental olarak bilmeye, öğrenmeye ve kendini geliştirmeye açık nesiller yetiştirmek. Önceliğimiz sporcu ahlakını gençlerimize, küçüklerimize verebilmek. Ardından sistemli ve istikrarlı çalışma ile sportif başarı zaten gelir. Yetenekli çocuklarımızı altyapıda usta ellerle işleyerek spora kazandıracağız” dedi.

Taha Arslan

YORUM EKLE