banner123

Coşkuner, Meis – Kaş Yüzme Yarışmasında Kulaç Attı

Antalya’nın Kaş Belediyesi tarafından organize edilen düzenlenen Uluslararası Likya/Kaş Kültür ve Sanat Festivali kapsamındaki 14. Uluslararası Meis – Kaş Yüzme Yarışmasında Yalova’yı Olcay Batu Coşkuner temsil etti.

Coşkuner, Meis – Kaş Yüzme Yarışmasında Kulaç Attı

25-29 yaş kategorisinde mücadele eden Yalova Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü’nün sporcusu Enez Şirin’in ardından ikinci olarak gümüş madalya kazanırken, bu kategoride üçüncülük ise Cüneyt Karagöz’ün oldu.

Kaş’tan madalyayla dönen Olcay Batu Coşkuner, “25-29 yaş kategorisinde 2 saat 19 dakikada tamamladım yarışı. Yarış parkuru 7500 metre olmasına rağmen akıntı dolayısıyla 9000 metreye yakın yüzüldü. Toplamda 4000 adet civarı kulaç attım ve yarışı 2. olarak tamamladım, gururluyum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan,” 271 sporcunun katıldığı uluslararası yarışmada başarılı olan sporcumuzu kutluyorum. Geçtiğimiz yıllarda İstanbul Boğazını da yüzerek geçen sporcumuz Açık Su Yüzme yarışlarında ki başarısını bir kez daha kanıtlamış oldu. Tekrar sporcumuzu tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE