Futbolcuları üzecek karar

Amatör Kurul tarafından Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na (TASKK) sunulacak olan taslakta, Amatör Liglerde yaş sınırının geçtiğimiz sezon olduğu gibi yine 27+4 olacağı öğrenildi. Geçtiğimiz sezon birçok futbolcunun tepkisini alan karar bu yılda uygulanacak gibi görünüyor.

 Futbolcuları üzecek karar

2012-2013 sezonu için 1984 ve daha büyük doğumlular yaşı büyük futbolcu Statüsünde olacaklar. Büyükler kategorisi Yerel Ligi olan Süper Amatör ve 1. Amatör ile Bölgesel Amatör Lig’de 1985 ve daha küçük doğumlu futbolcular oynayacaktır.

Bu kategorilerdeki takımlar 1984 ve daha büyük doğumlu diledikleri kadar amatör futbolcuya lisans çıkartabilecekler. Ancak, takımlarda 18 kişilik müsabaka isim listesinde yaşı büyük en fazla 4 (dört) amatör futbolcu yer alabilecek. Buna göre Müsabaka isim listesinde oynasın veya oynamasın en fazla 4 yaşı büyük futbolcu bulunabilecek. Yaşı büyük futbolcu 4’den fazla yazılırsa takım hükmen mağlup ilan edilecekler. Alınması muhtemel bu karar, kontenjan sayısının değişmesini bekleyen birçok futbolcuyu üzecek gibi duruyor.

Transfer, 2 Temmuz’da başlıyor

Amatör Kurul tarafından, Amatör Liglerde ilk transfer döneminin 2 Temmuz’da başlayacağı ve 15 Eylül’de sona ermesi planlanıyor.  Yalova’daki amatör kulüplerimizin de bu süreç içerisinde transfer çalışmalarına başlaması bekleniyor.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138