Gençtürk, Üçüncülük Kupasını Kaplan’a Takdim Etti

İtalya’nın başkenti Roma’da yapılan Gençler Avrupa Güreş Şampiyonası’nda tarih yazan Genç Bayanlar Milli Takım teknik direktörlüğünü yapan Altınova Tersaneler Spor Kulübü’nün başarılı antrenörü Murat Gençtürk, Yalova’ya gelerek ayağının tozuyla Spor İl Müdürü Metin Kaplan’ı ziyaret etti.

Gençtürk, Üçüncülük Kupasını Kaplan’a Takdim Etti
  1. Dünya Şampiyonası olduğunu orada da başarılı olmak için çok çalışacaklarını belirten Gençtürk,” 15 Temmuz 2018 tarihinden itibaren ilimizde kamp yapan Genç Bayanlar Milli Takımımız Avrupa Şampiyonası öncesinde, İstanbul'da yapılan Uluslararası Gençler Güreş Turnuvası’na 185 puanla takım halinde ikinci, Romanya'da yapılan Uluslararası Genç Bayanlar Güreş Turnuvasın da ise takım halinde takım halinde dördüncü olmuşlardı. Gururluyuz ülkemize kupalar kazandırdık bir tarihe imza atarak ilk kez Avrupa Şampiyonasından kupayla döndük, başarılarımız katlanarak devam edecek inşallah. Bizlere bu yolda inanarak Milli Takım kampımızı ziyaret edip bizlere destek olan Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol’a İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Demrel’e eski Yalova Milletvekili Fikri Demirel’e çok teşekkür ediyorum. Ayrıca 12 -28 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek Genç Kadınlar Milli Güreş Takımı Dünya Şampiyonası hazırlık kampında teknik direktör olarak görev alacağım. İtalya, Moldova, Romanya ve ülkemizin katılacağı dörtlü Milli Takım kampında yer alan sporcu ve teknik heyete şimdiden başarılar diliyorum inşallah Dünya Şampiyonasında da ülkemize kupa ile döneceğiz” dedi.
    Roma’da kazanılan başarı sonrasında teknik heyet ve sporcuları tebrik eden Spor İl Müdürü Metin Kaplan,” İlimizde kamp yaparak Avrupa Gençler Güreş Şampiyonasında yer alan sporcularımızı ve teknik heyeti tebrik ediyorum. Türk spor tarihinde bir ilke imza atarak Gençler Avrupa Şampiyonasında Üçüncülük kupası kazandılar. Ata sporumuz olan Türk güreşinin her zaman iyi yerde olması için emek veren herkesi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE