banner134

“Hakem ve gözlemci raporunu yayınlasınlar”

Çiftlikköy Belediyespor Kulübü İkinci Başkanı Kenan Engin çıkan olaylar nedeniyle tamamlanmadan bitirilen Tavşanlı Belediyespor ve Çiftlikköy Belediyespor maçında tutulan hakem ve gözlemci raporlarının gerçeği yansıtmadığını kaydederek tarafsızlık için raporların yayınlanması gerektiğini kaydetti.

 “Hakem ve gözlemci raporunu yayınlasınlar”
Çiftlikköy Belediyespor Kulübü İkinci Başkanı Kenan Engin  çıkan olaylar nedeniyle tamamlanmadan bitirilen Tavşanlı Belediyespor ve Çiftlikköy Belediyespor maçında tutulan hakem ve gözlemci raporlarının gerçeği yansıtmadığını kaydederek tarafsızlık için raporların yayınlanması gerektiğini kaydetti. 
Yalova Süper Amatör Lig’in 14. Haftasında Tavşanlı Belediyespor ve Çiftlikköy Belediyespor arasında oynan maç çıkan olaylar nedeniyle 88.dakika da hakem tarafından durdurulmuştu. Çıkan olaylarda saha içerisine cam şişesi ve taşlar fırlatılırken saha giren cam şişesi tel örgülere çarparak kırılmış ve iki kişinin yaralanmasına neden olmuştu. Hakem maçı durdurması ve soyunma odasına gitmesiyle tamamlanan maç için karar 10 Mart tarihinde yayınlanan Yalova İl Futbol Disiplin Kurulu Toplantısı Karar Tutanağı’yla açıklanmıştı. Açıklanan karara itiraz eden Çiftlikköy Belediye Spor Başkanı Kenan Engin, karar için Ankara’ya itiraz etmiş. Gönderilen itiraz kararının sonucu bu kez de daha farklı bir şekilde geri geldi Çiftlikköy Belediye Spor kulübü yöneticileri kararı görünce ipler iyice gerildi.
Yalova İl Tertip Komitesi’nin verdiği kararda Çiftlikköy Belediyespor’un idarecisi ve maç sırasında yararlanan iki kişiden biri olan Osman Kukul’a sportmenliğe aykırı açıklama yapması nedeniyle 1,5 yıl uzaklaştırmasına ve skor 3-1’ken 88. dakika durdurulan maçın aynı skorla tamamlanmasına karar vermişti.
Çiftlikköy Belediye Spor’un, Yalova İl Tertip Komitesi’nin verdiği bu karar için Ankara’ya yaptığı itirazın sonucu geldi. Verilen kararda ,” Çiftlikköy Belediyespor’un idarecisi ve maç sırasında yararlanan iki kişiden biri olan Osman Kukul’a sportmenliğe aykırı açıklama yapması nedeniyle 1,5 yıl uzaklaştırması,  Çiftlikköy Belediye Spor’un 3-0 hükmen mağlup sayılmasına karar verilmiştir” açıklamasında bulundu.
Çiftlikköy Belediye Spor Başkanı Kenan Engin gelen bu karar sonrasında İl Tertip Komitesi ve Ankara’nın kararlarının bu yönde çıkmasının tek nedeninin eksik olarak tutulan gözlemci ve hakem raporundan kaynaklandığını kaydetti.
“Tahkim Kuruluna gideceğiz”
Engin açıklamasında,” Maç çıkan olaylar nedeniyle tamamlanmadan durduruldu. Bunun akabinde İl Tertip Komitesi’nin verdiği kararları biliyoruz. Biz bu il tertip komitesinin verdiği kararın yanlı olduğunu söylemiştik çünkü maçta çıkan olaylar göz önüne alınırsa bizim hiçbir şekilde etkimiz olmayan olaylarda suçlu biz olduk. Bunun akabinde bizde Ankara’ya şikayette bulunduk ancak karar değişmeyince ve üstüne hükmen biz mağlup sayılınca artık bu işin ilk başta tutulan hakem ve gözlemci raporlarının neden olduğunu anlamaktayız. Eğer bu raporların gerçeği yansıttığı düşünülüyorsa yayınlasınlar, gelen gözlemci ve hakem raporu eksik ve yanlıdır. Eğer o rapor çok doğru bir raporsa o raporu çıkıp açıklasınlar. Desinler ki ‘ Maçtaki olayların, tutulan raporların hepsi tertip komitesine gönderilmiştir.’ Bu maçta çıkan hiçbir olayın sorumlusu Çiftlikköy Belediye Spor değildir. Maçta hakem maça devam etmemiştir nedeniyse can güvenliğinin olmamasıdır. Bu can güvenliğinin olmamasının nedeni Çiftlikköy Belediye Spor değildir. Buradaki can güvenliği sağlaması gereken Tavşanlı’dır. Bizim futbolcumuz ve yöneticimiz olaya karışmamasına rağmen hem yaralanıp hem de üstüne ceza alıyor üstüne takımımız hükmen mağlup sayılıyor. Buradan anlaşılan şu ki hakemlerin ve gözlemcinin verdiği rapor yanlış ve taraflıdır. Eğer hakemler bu raporu yayınlamazsa biz kulüp olarak tahkim kuruluna gideceğiz. Hakemler ve gözlemci hazırladıkları raporu  bütün spor camiasına açıklaması gerekmektedir ”  şeklinde konuştu.
YORUM EKLE

banner137

banner138