İşte derbinin oynanacağı tarih

Beşiktaş'ın Galatasaray ile karşı karşıya geleceği karşılaşma yoğun yağmur yağışı ve sahada biriken su nedeniyle hakem Hüseyin Göcek'in son kontrolleri sonrası ertelendi. Karşılaşma Pazartesi saat 20:00'de oynanacak...

İşte derbinin oynanacağı tarih
Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu'nda Beşiktaş ile Galatasaray arasında saat 19.00'da başlaması gereken maç öncesi Fiyapı İnönü Stadı'nın zemini sağanak yağıştan etkilendi. Hakem Hüseyin Göcek 19:10 sularında sahaya son kez çıkarak zemini kontrol etti ve maçın ertelenmesine karar verdi.

Maçın hakemi Hüseyin Göçek, maçı ilk olarak 15 dakika uzattı. Daha sonra tekrar sahaya gelen Göçek, topu sahanın çeşitli yerlerinde sektirmeye çalıştı. Ancak top hiç bir yerde sekmedi.

Maçın ertelendiği anonsu stat hoparlörlerinden de anons edildi. Bu karar ile Süper Final'in ilk derbisi oynanamamış oldu.

Futbol Federasyonu'nun maçın ne zaman oynanacağı ile ilgili bir açıklama yapması bekleniyor

İstanbul'da gün boyunca yağan ve akşam üzeri şiddetini artıran yağmur, Fiyapı İnönü Stadı'nın zemininde yer yer su birikintilerinin oluşmasına neden oldu.

Fatih Terim: Hakem doğru bir karar aldı

Fatih Terim maçın ertelenmesi ile ilgili "Oyun oynanabilmesi için hiçbir şart oluşmadı ne yazık ki. Yağmur devam ediyor felaket bir şekilde, zeminde top da gitmiyor. Bence hakemimiz doğru bir karar aldı." diye konuştu.

YORUM EKLE