“Kadromuzda savaşan oyuncular yer alacak”

Armutlu Belediyespor Teknik Direktörü İsmail Dilsizoğlu 2012-2013 sezonu öncesinde takımı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Kadromuzda savaşan oyuncular yer alacak”

Geride bıraktıkları sezona oranla daha genç bir kadro oluşturacaklarını belirten Dilsizoğlu, 2012-2013 futbol takviminde başarılı olmak istediklerini söyledi.

Sezon değerlendirmesinde bulunan Armutlu Belediyespor Teknik Direktörü İsmail Dilsizoğlu takım ve gelecek hakkında önemli açıklamalarda bulunarak ,”Yeni sezon hazırlık çalışmalarımızın ne zaman başlayacağı henüz netleşmedi. Federasyon 2012-2013 futbol sezonu takvimini açıkladıktan sonra bizde Armutlu Belediyespor olarak ne zaman hazırlıklara başlayacağımızı belirleyeceğiz. Yeni sezon hazırlık kampımız Armutlu’da olacak, il dışına çıkmayı düşünmüyoruz ve kampın ne kadar süreceği de henüz belli değil. Sezon öncesinde eğer çok talep gelmesi durumunda A takımımız için futbolcu seçmeleri düzenleyebiliriz. Ancak benim kafamda böyle bir düşünce yok. Sayı olarak fazlaca başvuru olursa bunun elbette değerlendirmesi yapılır ve ona göre karar verilir. Yeni sezon öncesinde transfer çalışmalarına henüz başlamadık. Federasyonunun takvimi açıklamasından sonra start alacağız. Öncelikle iç transferi bitirmek ve ona göre dış transferde de kendimize yol çizmeyi amaçlıyoruz. Geçtiğimiz sezondan çok daha iyi bir takım kuracağız. Transfer göreceli bir kavram her an her şey olabiliyor o sebeple hangi mevkiye hangi oyuncuyu alacağız, kaç transfer yapacağız bunları şu an için söylemek istemiyorum. Zaten transferlerimiz gerçekleşmeden önce basın mensuplarımızla iletişim halinde olacağız. Armutlu Belediyespor olarak öncelikli hedefimiz iç transferi tamamen bitirmek ve ona göre de dış transferde hangi mevkiye hangi oyucuları alacağımızı belirlemektir. Yeni sezonda 25 kişilik genç bir kadro oluşturacağız fakat bu sayı 22 ya da 23’te olabilir net bir rakam veremiyorum. 2012-2013 sezonunda gençlerden kurulu savaşan, mücadele eden, çok koşan, sahada kazanmak için her şeyini ortaya koyan bir takım oluşturacağız.“Geçtiğimiz sezon hedefimiz mücadele ettiğimiz Bölgesel Amatör Liginde kalmaktı ve bunu başardık. Çok daha iyi olabilirdi ancak futboldaki faktörler devreye girince play out maçı oynamak zorunda kaldık. Her iki takım açısından da oldukça zor geçen play out maçını kazanarak hedefimiz olan ligde kalmayı başardık. Takımın başına geldiğimde 7 müsabaka oynadık ve bunlardan 4 tanesini kazanarak iyi bir performans ortaya koyduk. Yeni sezonda geçtiğimiz yıla oranla çok daha başarılı olacağımıza inanıyorum. Çalışmalarımızı ve transferlerimizi de bu doğrultuda gerçekleştireceğiz. 27+4 kontenjanı kulüplerin elini kolunu bağlıyor. Ya kontenjan olmasın, ya da yaş sınırı olsun. Kulüplerin buna bir çözüm bulması gerekiyor. 27 yaşını dolduran futbolcu 3. Lig’de veya Bölgesel Amatör Liginde oynayamıyor. En verimli çağında futbolcu Süper Amatör Küme’de oynamak zorunda kalıyor. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun bir dahaki sezonda bu uygulamayı sağlıklı hale getirecek yeni çalışmalar yaparak, hem kulüplerin hem de futbolcuların mağduriyetini ortadan kaldırması gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

YORUM EKLE