Kayalı, "Güreşte alt yapıya önem veriyoruz"

Yalova Belediyespor Güreş Şube Sorumlusu Ali Kayalı, güreş branşında alt yapıya önem verdiklerini belirterek, ilerleyen yıllarda önemli sporcular yetiştireceklerini söyledi.

Kayalı,
 Güreşte çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini dile getiren eski Milli Sporcu, “4-5 yıllık çalışma kapsamında kendimize yol çizdik. Belediye Başkanımız Yakup Koçal, bize her konuda maddi ve manevi destek veriyor. Güreş ağır bir spor branşı. Bu sporda kısa sürede başarı beklemek zordur. Uzun vadeli çalışmayla bir güreşçi, 5-6 yıllık çalışmanın ardından asıl güreşçi mertebesine ulaşıyor. Çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Yeni Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan’ın da Yalova sporuna ve güreşin ilimizde daha da yaygınlaşmasına katkısı olacaktır. Buna canı gönülden inanıyorum” şeklinde konuştu.

“Bayanlarda faaliyetlerimizi durduruyoruz”

Yalova Belediyespor Güreş Şube Sorumlusu Ali Kayalı, daha önce büyük umutlarla başladıkları bayan takımı faaliyetlerine son vereceklerini söyledi. Bayanlarda çalışmalara devam ettiklerini ancak önümüzdeki dönemlerde faaliyetlerini durduracaklarını belirten Kayalı, “Yalova Belediyespor olarak güreş branşında bayanlar güreşi kapatıyoruz. Çalışmalarımız Gözde Gençtürk yönetiminde yapılıyor ancak ilerleyen zamanlarda bayanlar güreşi kapatıyoruz diyebiliriz. Yeni altyapı oluşturuluyor. Yıldızlar ve gençler kategorisinde zamana ihtiyacımız var. 2 yıl sonra altyapımız farklı boyut kazanacak” diyerek sözlerini noktaladı. 

YORUM EKLE

banner137

banner138