Liderden farklı tarife

Esnafspor: 9 Taşköprüspor: 3 Geçtiğimiz hafta sonunda oynanan 1. Amatör Küme 14. Hafta müsabakalarında lider Esnafspor ile düşme potasında bulunan Taşköprüspor karşı karşıya geldi. Ahmet Saraç sahasına oynanan mücadeleyi Mavi Beyazlı ekip 9-3 kazanarak 3 puanın sahibi oldu.

Liderden farklı tarife
Esnafspor’da Mahmut attığı 5 golle galibiyeti perçinleyen isim olurken Berkay (2), Umut ve Selahattin’de attıkları gollerle 3 puanda pay sahibi oldu. Konuk Taşköprü’nün golleri ise Mehmet (2) ve Okan’dan geldi. Ev sahibi ekipte orta sahanın etkili isimlerinden Hasan Çakar 68. dakikada gördüğü kırmızı kartla takımını 10 kişi bıraktı

Ahmet Saraç Sahasında oynanan müsabakaya iki takımda hızlı bir başlangıç yaptı. 10. dakikada gelişen Taşköprüspor atağında Mehmet, takımını 1-0 öne geçiren isim olurken, bu gole Esnafspor’un cevabı gecikmedi ve 3 dakika sonra ani geliştirdiği atakta Mahmut’un kaydettiği golle durumu 1-1 yaparak skora denge getirdi.

Karşılaşmanın 16. dakikasında gelişen Taşköprüspor atağında ilk golün sahibi Mehmet bir kez daha sahneye çıkarak kendisinin ve takımının ikinci golüne imzasını atarak skoru 2-1’e taşıdı. Kalesinde gördüğü şok gollerle 2-1 yenik duruma düşen ev sahibi takım Esnafspor ilerleyen bölümlerde toparlanarak oyuna ortak oldu ve beraberlik golü için Taşköprü kalesine yüklenmeye devam etti. Karşılaşmanın 36. dakikasında gelişen Esnafspor atağında Selahattin takımına 2-2’lik beraberliği getiren golü kaydetti.

Beraberlik golünden sonra Taşköprü kalesine yüklenmeye devam eden Mavi-Beyazlılarda 44. dakikada gelişen atakta ilk golün sahibi Mahmut, skoru 3-2 yapan golü kaydetti. İlk yarı bu skorla tamamlanacak derken, uzatma bölümlerinde sahneye çıkan Berkay attığı golle durumu 4-2 yaptı ve ilk yarının skorunu belirledi. Müsabakanın ikinci 45 dakikasına hızlı başlayan taraf ev sahibi takım Esnafspor oldu. Mücadelenin 51. dakikasında gelişen Mavi-Beyazlıların atağında Berkay bir kez daha sahneye çıkarak kendisinin ikinci takımının beşinci golüne imzasını atarak skoru 5-2’ye getirdi.

Sarı-Kırmızılı konuk ekip 53. dakikada geliştirdiği atakta Okan’ın kaydettiği golle durumu 5-3 yaptı ve farkı 2’ye indirdi. Ancak lider Esnafspor hemen toparlanarak cevap verdi ve 55. dakikada geliştirdiği atakta günün başarılı isimlerinden Mahmut’un attığı golle skoru 6-3’e getirerek farkı yeniden 3’e yükseltti. Üst üste bulduğu gollerle oyunda kontrolü tamamen eline alan Esnafspor, farkı arttırmak için Taşköprü kalesine yüklenmeye devam etti. Karşılaşmanın 62. ve 80. dakikalarında gelişen Esnafspor ataklarında sahanın yıldızı Mahmut yine sahneye çıkarak kendisinin beşinci, takımının ise sekizinci golüne imzasını attı ve skoru 8-3 yaptı. Üst üste bulduğu gollerle farkı açan ve oyunun kontrolünü elinde bulunduran ev sahibi takım Esnafspor’da 84. dakikada gelişen atakta bu kez Umut sahneye çıktı ve attığı golle durumu 9-3’e getirerek karşılaşmanın skorunu belirledi.

 

1.A.K.

Stat: Ahmet Saraç Sahası

Hakemler: Kenan Kurşuner***, N.Deniz Altınok***, Gürsel Çakal***

Esnafspor: Fatih***, Olcay***, Hasan***, F.Kaya***, M.Biket***, Mahmut****, H.Çakar**, Ayberk***, Berkay***, O.Melih***, Selahattin***

Taşköprüspor: Servet*, Fatih*, Ayhan*, Ali**, Numan*, Ufuk**, Mustafa**, Orhan**, Mehmet***, Okan**, Emirhan **

Goller: Dk. 10 Mehmet 0-1, Dk. 13 Mahmut 1-1, Dk. 16 Mehmet 1-2, Dk. 36 Selahattin 2-2, Dk. 44 Mahmut 3-2, Dk. 45+2 Berkay 4-2, Dk. 51 Berkay 5-2, Dk. 53 Okan 5-3, Dk.55+62+80 Mahmut 8-3, Dk. 84 Umut 9-3

Kırmızı Kart: Dk.68 Hasan Çakar (Esnafspor)

YORUM EKLE

banner137

banner138