Mete,” Teklif için artık çok geç”

Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz Mete, Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ın 7 bin 500 kişilik salon yapılsın isteğine cevap olarak geç kalınmış bir teklif olduğunu söyledi.

Mete,” Teklif için artık çok geç”
Koçal’ın açıklamalarını iyi niyetli olarak baktığını dile getiren Mete, tamamlanmış süreç olduğunu bu çağrıya cevap veremeyeceklerini söyledi.

Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz Mete, “Zaten tamamlanmış bir süreç var. Bu saatten sonra dönme şansı açıkçası olabileceğini düşünmüyorum. Yaklaşık 2 yıldır gündemde olan konu. Keşke ilk planlanırken böyle bir teklif olsaydı da insanlar proje çiziminde yapılabilecek şeydi. Şu aşamada ben bunun hukuken imkanı olacağını düşünmüyorum. Çünkü ihaleyi kazanmış bir firma var. Bu konuyla ilgili kazanmış ve sözleşme imzalanmış yer teslimi yapılmış. Ben bunu başkana da söyledim. Artık zaman gösterecek. Bu başta olacak bir şeydi. İki yıl önce gündeme geldiği zaman Yalova’da bir araya gelinebilirdi. Belki 7 bin 500 değil belki 5 bin ihtiyaç. Burası 5 bin talebi zaten yapmış. Bakanlık, gelecekteki 10 yıl içerisindeki nüfusu dikkate alarak illere kontenjan veriyor. Geçen gün ihaleyi alan firmayla görüştüm. İstanbul’daki 7 bin 500 kişilik salonu bu firma yapmış. Bana, 7 bin 500 kişilik salonda Fenerbahçe ile bir başka takımının basketbol maçında bile doldurulamıyor dedi. Bu ileride 10-15 sene sonra böyle bir ihtiyaç olabilir. 1979 yılında yapılan salon hiçbir zaman dolmadı. Yalova Belediyesi’nin spora katkısını biliyoruz. Başka alanlarda başka yatırımlarla destek verebilir. Şuanda ihalesi yapılmış ve tamamlanmış sürecin geri dönüşü yoktur. Genel müdürlükle sözleşme imzalayacak müteahhit firma. Hastaneyi yapan firma yapacak spor salonu. Yalova’nın çok farklı yerlere çok farklı salonlara ihtiyacı olacak. Nüfus büyüyor. Oralara da salon yapılabilir. Belediyenin sadece spor salonu ile ilgili değil. Yalova’ya sporla ilgili yapılacak yatırımla ilgili Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak destek olabiliriz. Çiftlikköy, Altınova gibi alanlara doğru genişleme var. Oralarda da ihtiyaç olacak. Yarın öbür gün Hacımehmet Ovası’nda da nüfus artacak. Oraya bile bir şeyler yapılabilir. Belediyenin, spor salonu ile ilgili düşüncesini iyi niyetli olarak görüyoruz. Gecikmiş bir teklif olarak kabul ediyoruz. En son Ankara’dan gelmişlerdi. İhale evrakları imzalandı. Kazanan firma belli. İhale sürecinde itiraz süreleri vardır. Onlar bekleniyor. İlk kazma vurulacak çok kısa sürede çalışma başlayacak ve salon kısa bir zamanda tamamlanıp hizmete girecek. Altınova Kaymakamlığı tarafından bildirilen yerde orman arazisi diye bir alan varmış. Şimdi başka bir alan gösterildi ve orada zemin etütleri yapılacak. Bunların hepsi 2012 yılı yatırım programında. Buradaki spor salonunun dışında havuz da aynı yatırım içerisinde” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

banner137

banner138