Minderde Altınova Rüzgarı

Türkiye Güreş Federasyonu (TGF)’nin düzenlediği Türkiye Küçük Minikler Serbest güreş Şampiyonası sona erdi. Ankara Taha Akgül Spor Salonunda 3 gün süren organizasyonda 100 kulüp ve 550 sporcu mücadele etti. İlimizi ise bu önemli turnuvada Altınova Belediyespor 6 güreşçisi ile temsil ederken 2 madalya kazandı.

Minderde Altınova Rüzgarı

Turnuvanın ilk gününde mindere çıkan Nurettin emin Kapal 12-13 yaş 30 kiloda ikinci olarak gümüş madalya kazandı. Organizasyonun son gününde mindere çıkan Altınova Belediyespor’dan Arif Kanar ise 12-13 yaş 57 kiloda finalde 7-5 önde götürdüğü karşılaşmanın son bölümünde kaybettiği puanlar sonrasında ikincilikle yetinirken gümüş madalyanın sahibi oldu.

Altınova Belediyespor güreş antrenörleri  Semih Turgut ve Burak Kaya,” Ankara’da katıldığımız turnuvada 2 madalya kazandık. Altınova’mızı ve Subaşı’mızı en iyi şekilde temsil ettik. Elde ettiğimiz dereceler bizleri gururlandırdı. Sporcularımızı tebrik ediyorum. Önümüzdeki şampiyonalarda daha fazla başarıya imza atacağız” diyerek sözlerini noktaladılar.

YORUM EKLE