Murat Şimşek gururumuz oldu

Yalovalı futbolcu Murat Şimşek, Samsun’da yapılan İşitme Engelliler Olimpiyatları (Deaflympics) Futbol Milli takımıyla şampiyonluğu kazandı. Daha önce bir Avrupa ve bir de Dünya şampiyonluğu kazanan Şimşek madalya koleksiyonuna olimpiyatı da eklemiş oldu.

 Murat Şimşek gururumuz oldu

Yalovafutbolcu Murat Şimşek, Samsun’da yapılan İşitme Engelliler Olimpiyatları (Deaflympics) Futbol Milli takımıyla şampiyonluğu kazandı. Daha önce bir Avrupa ve bir de Dünya şampiyonluğu kazanan Şimşek madalya koleksiyonuna olimpiyatı da eklemiş oldu.


İşitme Engelliler Erkek Milli Takımı, Samsun'un ev sahipliği yaptığı İşitme Engelliler Olimpiyatları finalinde Ukrayna'yı penaltılarla 4-3 yenerek olimpiyat şampiyonu oldu.


Canik 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanan finalin normal süresi ve uzatma bölümü 0-0 sona erdi.


Seri penaltı atışlarını Ay-Yıldızlılar adına Eşref Metin Su, Hakan Kurt, Fırat Kaya ve Murat Şimşek, gole çevirirken, Mehmet Sert'in vuruşu kaleciden döndü.


Ukrayna adına seri penaltı atışlarında Oleksandr Olenych, Shalva Mchedlishvili ve Kostyantyn Voichenko gol üretti. Milli Takım kalecisi Ersin Mert, Ukrayna'dan Ihor Shoturma ve Ihor Reutov'un vuruşlarında gole izin vermedi.


Karşılaşmadan penaltılarla 4-3 galip ayrılan Türkiye, 2015 Avrupa ve 2016 dünya şampiyonluğunun ardından bu skorla olimpiyat şampiyonluğu başarısına da ulaştı.

 

YORUM EKLE