Müthiş final sonunda şampiyon Verderveremem

Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığının birlikte düzenlediği Liseler arası Nike Halı Saha Ligi turnuvasına Yalova’dan 13 okul takımı katıldı.

 Müthiş final sonunda şampiyon Verderveremem

Kıyasıya geçen grup ve eleme maçları sonunda finale Ticaret Meslek Lisesi temsilcisi “Şen Çocuklar” ve Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi temsilcisi “Verderveremem” takımları kaldı.

Final maçının ilk yarısında Şen Çocuklar’ın hızlı ve baskılı oyunu sonuç getirdi ve takımın golcüsü Galip Enes’in iki golüyle devreyi 2-0 önde kapattı. İkinci yarı ise sahada bambaşka bir Verderveremem vardı. Tam saha pres yapan ve kısa paslarla Şen Çocuklar’ın savunmasını aşan Verderveremem M. Burak Kireçci (2) ve Serhat Karlı’nın golleriyle maçı çevirip 3-2 kazanmasını bildi. Yalova şampiyonu olan Verderveremem takımı Haziran ayı içerisinde yapılacak olan Bölge şampiyonasına da gitmeye hak kazandı.

Final maçından önce oynan üçüncülük maçını Anadolu Öğretmen Lisesi temsilcisi “Yalovagücü” Termal Fen Lisesi temsilcisi “Akıncılar” takımını 2-1 yenerek Nike Halı Saha Ligi üçüncüsü oldu.

Turnuvanın altın 6’sını şu şekilde oluştu:

 

YORUM EKLE