Okul Sporlarında Müsabakalar Başladı

2018-2019 sezonu okul sporları ilimizde basketbol maçlarıyla birlikte start aldı. Bu yıl 20’den fazla branşta yapılacak müsabakalarda dereceye giren okullar ise Yalova’yı bölge grup ve Türkiye Şampiyonası’nda temsil edecek.

Okul Sporlarında Müsabakalar Başladı

Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, basketbol ile start alan okul sporlarında öğrencilere başarılar diledi.

“Başarılı sporcular yetiştirilmesini hedefliyoruz”

Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, “Bu yıl okul sporlarına katılım geçmiş yıllardan daha fazla olacak. Başarılı bir spor sezonu geçirmeyi temenni ediyoruz. Okul sporlarına daha fazla katılım sağlanması, çocuklarımızın sporla buluşması, yetenekli öğrencilerin ortaya çıkması ve bunları en iyi şekilde değerlendirilmesi temennisi içerisindeyiz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığımız imzalanan protokol kapsamında Yalova’da Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak çalışarak proje kapsamında öğrencilerin spor veya sanat alanında en az bir faaliyete katılması hedeflenmiştir. Gençlerin diyabet ve obeziteden uzak, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için, kötü alışkanlıklar, teknoloji ve internet bağımlılığından korunması spor yaparak zihinsel, fiziksel fizyolojik gelişimlerine katkı sağlamak bizlerin görevidir. Ülkemizin sahip olduğu genç ve dinamik nüfus yapısının korunarak yaşam kalitesinin yükseltilmesi, sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün okul çağında küçük yaşta yerleştirilmesi ve spor hizmetlerinin kalitesi ve çeşitliliğinin artırılarak sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla başarılı sporcular yetiştirilmesi hedeflenmekteyiz. 2018- 2019 Eğitim Öğretim yılında Aerobik-Jimnastik,Artistik Jimnastik, Jimnastik, Atıcılık, Atletizm, Atletizm, Badminton, Beyzbol, Bilardo, Bilek Güreşi , Bisiklet, Bocce, Boks, Bowling, Dart, Güreş, Halk Oyunları, Halter, Judo, Karate, Kayak, Korfbol, Kriket ,Kros, Kick-Boks, Kürek, Masa Tenisi, MuayThai, Okçuluk, Oryantiring, Ragbi, Ritmik Jimnastik, Satranç, Softbol, Spor Tırmanışı, Step-Aerobik, Taekwondo, Tenis, Wushu, Yelken, Yüzme, Özel Sporcular (Atletizm),Özel Sporcular (Masa Tenisi),Özel Sporcular (Yüzme), Modern Pentatlon (Yüzme/Koşu) ferdi branşlarda , Basketbol , Futbol,Futsal ,Hentbol ve Voleybol da ise takım branşlarında yer alacak tüm öğrencilere başarılar dilerim” dedi.

YORUM EKLE