Raketlerimiz Bosna’da Şov Yaptı

Bosna - Hersek´in Zenica kentinde düzenlenen ve 11 ülkenin katıldığı 26. Balkan Gençler Şampiyonası sona erdi. Yalova Belediyespor’dan 6 sporcunun yer aldığı Türkiye ferdi maçlarda üç altın, üç gümüş, sekiz bronz olmak üzere 14 madalya kazandı. Milli raketler takım maçlarında ise 3 madalya daha kazanmayı başardı.

Raketlerimiz Bosna’da Şov Yaptı

Antrenör Bayram Ali Yıldız’ın yanı sıra sporcularımız Ece Haraç, Umut Emre Başsan, Bilal Selim Tok, Tugay Yılmaz, Yücel Ocak ve Emir Baha Sönmez Bosna Hersek’te ter döktüler. Sporcularımızın yer aldığı Genç Bayan Milli Takımı altın, yıldız erkek ve genç erkek Milli takımlarımız ise gümüş madalya kazandı. Genç tek bayanlarda sporcumuz Ece Haraç, Gülpembe Özkaya ve Betül Kahraman’ın ardından üçüncü oldu.

Genç tek erkeklerde mücadele eden Turgay Şirzat Yılmaz bronz madalya kazanırken ayrıca, genç çift erkekler kategorisinde partneri Bilal Selim Tok ile birlikte üçüncülük kazandı.

Yıldız çift erkekler kategorisinde Yücel Ocak partneri Özgür Yılmaz’la ikinci olurken, Emir Baha Sönmez ise İbrahim Atuğ ile birlikte üçüncülük kazandı. Genç çift karışıkta ise Umut Emre Başsan partneri Gülpembe Özkaya ile ikinci bir diğer Yalovalı sporcu Bilal Selim Tok ise Aybüke Öner’le üçüncülük madalyasının sahibi oldu.

YORUM EKLE