Sezonu gollü tamamladılar

U-13 Ligi Play-Off Grubunun son haftasında Gençlerbirliği ile Coşkunspor karşı karşıya geldi. Amatör Saha 2’de oynanan karşılaşmada her iki takımda bir birinden şık gol atarken karşılaşmayı Gençlerbirliği 7-4 kazanarak sezona 3 puanla nokta koydu.

Sezonu gollü tamamladılar

Gençlerbirliği: 7 Coşkunspor: 4

U-13 Ligi Play-Off Grubunun son haftasında Gençlerbirliği ile Coşkunspor karşı karşıya geldi. Amatör Saha 2’de oynanan karşılaşmada her iki takımda bir birinden şık gol atarken karşılaşmayı Gençlerbirliği 7-4 kazanarak sezona 3 puanla nokta koydu.

Amatör Saha 2’de oynanan müsabakaya hızlı başlayan taraf Gençlerbirliği oldu. Karşılaşmanın 6. dakikasında gelişen Gençler atağında Hüseyin takımını 1-0 öne geçirdi. Bu golden 4 dakika sonra ani gelişen Yeşil-Sarılı ekibin atağında Batuhan, skoru 2-0 yaptı. Üst üste bulduğu gollerle oyunda kontrolü eline alan ev sahibi takım Gençlerbirliği farkı arttırmak için Coşkunspor kalesine yüklenmeye devam etti. Mücadelenin 17. dakikasında gelişen ev sahibi takımın atağında Batuhan, üçüncü kez rakip fileleri havalandırdı ve skoru 3-0’a getirdi. Kalesinde üst üste gördüğü gollerle yenik duruma düşen konuk ekip Coşkunspor, toparlanarak oyuna ortak oldu ve gol için Gençlerbirliği kalesine yüklenmeye başladı. Mücadelenin 22. dakikasında gelişen atakta kazanılan serbest vuruşta topun başına geçen Berke, şık bir vuruşla meşin yuvarlağı Gençlerbirliği filelerine gönderdi. Bu golden sadece 2 dakika sonra ani gelişen Coşkunspor atağında Berke, attığı golle skoru 3-2 yaparak farkı 1’e indirdi. Ancak ev sahibi takım Gençlerbirliği’nin bu gollere cevabı gecikmedi. 29. dakikada gelişen Yeşil-Sarılı ekibin atağında Onur, takımının dördüncü golünü kaydederek durumu 4-2 yaptı. İlk yarısı adeta gol düellosuna sahne olan müsabakada Gençlerbirliği’nin dördüncü golünden 1 dakika sonra ani gelişen Coşkunspor atağında bu kez Ethem sahneye çıkarak takımının üçüncü golüne imzasını attı ve durumu 4-3’e getirerek ilk yarının skorunu belirledi. Müsabakanın ikinci yarısına her iki takımda oldukça hızlı bir giriş yaptı. 35. dakikada gelişen Gençlerbirliği atağında günün başarılı isimlerinden Batuhan, bir kez daha sahneye çıkarak kendisinin üçüncü takımının beşinci golünü kaydetti ve skor 5-3 oldu. Ancak konuk ekip Coşkunspor’un bu gole de cevabı fazla gecikmedi. Günün bir diğer başarılı isimlerinden Berke, 37. dakikada gelişen Coşkunspor atağında sahneye çıkarak kendisinin üçüncü takımının dördüncü golünü rakip filelerle buluşturdu ve skor 5-4 oldu. Kalesinde gördüğü golden sonra oyuna ağırlığını koyan ev sahibi takım Gençlerbirliği, farkı arttırmak için Coşkunspor kalesine yüklenmeye devam etti. Müsabakanın 47. dakikasında gelişen Gençlerbirliği atağında Oğuzhan, skoru 64 yapan golü Coşkunspor fileleriyle buluşturdu. Aradaki farkı 2’ye çıkartan ve rahatlayan ev sahibi takım Gençlerbirliği farkı daha da arttırmak için Coşkunspor kalesine yüklenmeye devam etti. Karşılaşmanın 56. dakikasında gelişen Yeşil-Sarılı ekibin atağında bu kez Samed sahneye çıkarak takımının yedinci golünü Kırmızı-Lacivertli ekibin ağlarına gönderdi ve durumu 7-4’e getirerek müsabakanın skorunu belirledi.

 

Stat: Amatör Saha 2

Hakem: Engin Özgür***

Gençlerbirliği: Esad***, Tolga***, Samed***, Muhammed***, Oğuzhan***, Batuhan***, H.Can***, M.Korkut***, Onur***, Erdem***, Emin***

Coşkunspor: Alperen**, Mahmut**, Ethem**, Selahattin**, Hasan**, Mehmet**, Burak**, Umut**, Alihan**, Berke**, Sami **

Goller: Dk. 6 Hüseyin 1-0, Dk. 10-17 Batuhan 3-0, Dk. 22-24 Berke 3-2, Dk. 29 Onur 4-2, Dk. 30 Ethem 4-3, Dk. 35 Batuhan 5-3, Dk. 37 Berke 5-4, Dk. 47 Oğuzhan 6-4, Dk. 56 Samet 7-4

 
YORUM EKLE

banner137

banner138