Spor Oscar’ları dağıtıldı

Spor Genel Müdürlüğü’nün kuruluşunun 74. kuruluş yıldönümü nedeniyle Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği organizasyon sonunda 2012 yılı Spor Oscar’ları sahiplerine verildi.

Spor Oscar’ları dağıtıldı

Yalova Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilen organizasyona başta Yalova Vali Yardımcısı Haldun Aksalman, AKP İl Başkanı Mustafa Pehlivan Spor Genel Müdürlüğü Temsilcisi Spor Eğitim Uzmanı Hüseyin Hüsnü Kara, Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz Mete, Yalova GHSİM Şube Müdürleri Mehmet Yörük ve Gencer İlhan, eski milli güreşçi Sırrı Acar, YOSK Başkanı Alpaslan Erkoç ve çok sayıda davetli katıldı.

Organizasyonun açılış konuşmasını yapan Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz Mete, 2012 yılı projeleri için 20 milyon lira ödenek ayrıldığını dile getirirken Yalova’nın ilerleyen dönemlerde önemli tesislerin sahibi olacağını söyledi.

Konuşmasının devamında GHSİM’nin faaliyet çalışmaları hakkında bilgi veren Mete, Yalova’da spora hizmet adına çalışmalara devam edeceklerini ifade etti. Cengiz Mete’nin konuşmasının ardından 2012 yılı Spor Oscar’ları dağıtıldı.

2012 yılının onur ödülüne Avrupa ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Güreşçi Sırrı Acar layık görülürken Acar’a ödülünü Yalova Vali Yardımcısı Haldun Aksalman verdi. Yılın spor adamı ise Kenan Bektaş seçilirken Bektaş’a ödülünü Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz Mete’nin elinden aldı.

Yılın antrenörü seçilen Bayram Ali Yıldız, Yılın spor kulübü seçilen Yalova Ortopedikler Spor Kulübü seçilirken Yıldız’a ödülünü SGM Temsilcisi Spor Eğitim Uzmanı Hüseyin Hüsnü Kara, YOSK Başkanı Alpaslan Erkkoç’a ise Yalova GHSİM Tesisler Şube Müdürü Gencer İlhan verdi. Yılın sporcusu ödülüne de wushuda dünya üçüncüsü olan Yasin Mutlu’ye verilirken başarılı sporcu, ödülünü GHSİM Spor Şube Müdür Mehmet Yörük’ün elinden aldı.

Ayrıca yılın spor muhabirleri de ödül töreninde Oscar aldılar. Yalova Gazetesi Muhabiri Erdinç Bulun, Yalova Hayat Gazetesi ve Doğan Haber Ajansı Muhabiri Onur Erdik ve Haberci Gazetesi Muhabiri Recep Can, oskar ödüllerini Ak Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan’ın elinden aldı.

Ödül töreninin ardından Yalova GHSİM’ye bağlı spor branşlarına mensup öğrencilerin sunduğu gösterilerle program sona erdi.

 

YORUM EKLE