banner123

Takımlarımız için 3. Lig çok cazip

Yeni sezon öncesinde TFF’nin 2. Lig ve 3. Lig takımları ile ilgili başlattığı projelerle bu ligler çok cazip hale getiriliyor.

 Takımlarımız için 3. Lig çok cazip

2012-2013 futbol sezonunda Bölgesel Amatör Ligde yer alacak temsilcilerimiz Altınova Belediyespor ve Armutlu Belediyespor 3. Lig için daha fazla mücadele edecek gibi görünüyor.

Yapılan düzenlemelerle Spor Toto geliri haricinde, 2.Lig ve 3.Lig isim haklarından elde edilen 5'er milyon liralık gelirin Spor Toto 2.Lig ve Spor Toto 3.Lig takımlarına aktarılarak Kulüp başına çok önemli bir gelir kalemi yaratılmış  olacak. Göğüs, sırt ve stad reklamı gibi çalışmalarımız da devam etmektedir. Kısa süre içerisinde bu anlamda da kulüplere sponsor bularak, ekstra gelir sağlaması amaçlanıyor.

Bilindiği üzere Yalovaspor 2. Lig ve 3. Ligden ciddi mali sorunlar sonrasında Bölgesel Amatör Lige düşmüş sonrasında ise BAL’da tutunamayarak Süper Amatör Lige kadar gerilemişti. 2012-2013 futbol sezonunda Bölgesel Amatör Ligde ilimizi temsil edecek Altınova Belediyespor ve Armutlu Belediyespor 3. Ligde sağlanacak bu gelirler için hedeflerini yüksek tutmaları bekleniyor.

 

 

 

YORUM EKLE