Teniste çalışmalar devam ediyor

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün bu yıl ücretsiz olarak açtığı branşlardan olan tenis büyük ilgi görüyor. Geleceğin tenisçileri çalışmalarını Yalova Atatürk Spor Salonunda sürdürüyorlar.

Teniste çalışmalar devam ediyor
 Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bu yıl 15 branşta yaz okullarını ücretsiz olarak faaliyete geçirmişti. Pazartesi, Salı ve Cumartesi olmak üzere haftanın 3 günü tenis çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, “30 bayan ve 30 erkek olmak üzere 60 sporcuyla birlikte tenis çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıl yaz okullarının ücretsiz olması sebebiyle çok fazla katılım oldu ve olmaya da devam ediyor. Hedefimiz buradan yıldız sporcular çıkartarak kulüplerimize ve Türk sporuna yeni yıldızlar kazandırmaktır. Bu yıl sayının çok fazla olması sebebiyle Spor Müdürlüğümüzün bunu dikkate alarak tenis kortu yapılması yönünde çalışmalar gerçekleştirmesini temenni ediyoruz. Yalova teniste uyuyan bir devdi ve uyandı. Tüm illerde tenis branşında Yalova konuşuluyor. Bu ilimiz adına çok güzel bir gelişmedir.6-17 arası tüm yaş gruplarına eğitim veriyoruz. Çalışmalarımız Pazartesi, Salı ve Cumartesi olmak üzere haftanın 3 günü 14:00 – 16:00, 12:00 – 14:00 saatlerinde yapılıyor. Yaz okulumuzda eğitim gören sporcularımıza öncelikle tenis sporuyla ilgili bilgi veriyoruz. Raket ve toplar hakkında teknik bilgileri aşılıyoruz. Ayak çalışması, kol çalışması, egzersiz ve mini tenis çalışmaları yaparak sporcularımızın bu spor dalında gelişimlerini sağlıyoruz” şeklinde konuştular.

YORUM EKLE

banner137

banner138