TFF Teknik Adam, Futbolcu ve Saha Uygunluklarını belirledi

Türkiye Futbol Federasyonu 2012-2013 futbol sezonunda Bölgesel Amatör Ligi’nde 2012-2013 sezonu teknik adam, futbolcu ve saha uygunlukları belirlendi.

TFF Teknik Adam, Futbolcu ve Saha Uygunluklarını belirledi

İlimizi Bölgesel Amatör Ligde temsil edecek  Altınova Belediyespor ve Armutlu Belediyespor yeni sezonda bu kriterlere uymak zorunda olacak.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) resmi internet adresinde yayımlanan bildiriye göre 2012-2013 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de görev yapacak teknik adamlar, güncel UEFA A veya UEFA B lisansına sahip olmak zorundadır. Teknik direktör, TFF A ve TFF B lisansları bulunan teknik adamlar, 2012-2013 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de görev yapabilirler, ancak belirtilen lisanslara sahip antrenör ve teknik adamlar 30 Haziran 2013 tarihine kadar mevcut lisanslarını (UEFA A ve UEFA B) olarak güncellemek zorundadır.2012-2013 sezonunda amatör kaleci antrenörü bulunduran kulüplere saha içi giriş izni verilecektir. Lisanslı amatör kaleci antrenörü bulundurmayan kulüpler en az TFF C lisanslı bir yardımcı antrenör bulundurabilecek. Teknik Adamların Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatı’nın 6. maddesinin 7. fıkrasında belirtildiği gibi “Takımlarını bir üst lige çıkartan teknik adamların lisansları, bir üst ligdeki takımlarını çalıştırmaya elverişli değil ise, aynı takımda geçici çalışma izni almak şartıyla teknik adam sözleşmesi yapabilir. Herhangi bir nedenle sözleşmesinin sona ermesi halinde bu haklarını kaybederler” hükmü gereğince 2012-2013 sezonunda yerel ligden BAL’a yükselen takımların TFF C lisansına sahip antrenörleri, BAL antrenörlüğü devam edebilir.

2012-2013 sezonunda BAL’a katılacak kulüpler illerinde yerel ligi düzenlenen en az 3 alt yapı kategorisine katılmak zorundadır. Katılmadıkları takdirde Amatör Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilirler. BAL Kulüplerinin alt yapıdan sorumlu teknik adamları en az C lisanslı antrenör olmak zorundadır.

2012-2013 sezonunda büyükler kategorisi yerel  ligi olan Süper Amatör ve 1. Amatör ile Bölgesel Amatör Lig’de 1985 ve daha küçük doğumlu futbolcular oynayacak. Bu takımlarımız 1984 ve daha büyük doğumlu diledikleri kadar amatör futbolcuya lisans çıkartabilirler. Ancak,  18 kişilik müsabaka listesinde 1984 ve daha büyük doğumlu en fazla 4 futbolcu yer alabilecektir. BAL’a katılan kulüplerin antrenman ve müsabakalarda fiilen kullanılan, mülkiyeti kulübe ya da kulübün bağlı olduğu kuruma ait olan veya bu kulüplere tahsis edilmiş olan, soyunma odaları ve hakem odasına sahip, tribünleri bulunan, nizami boyutlarda, doğal çim veya uygunluğu TFF tarafından onaylanmış suni çim zeminli, BAL kriterlerine uygun bir sahayı temin etmeleri zorunlu olacak. BAL’da Yalova’yı temsil edecek Altınova Belediyespor ve Armutlu Belediyespor’un yanı sıra Yalova Süper Amatör Küme ve 1. Amatör Küme’deki takımlar da TFF’nin yeni sezon için yayımladığı bildiriden sorumlu olacak.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138