TKBL’de Lig ve Kupa Fikstürü Belli Oldu

2018-2019 sezonu Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin ve Federasyon Kupası’nın fikstürü belli oldu. Sheraton İstanbul Ataköy’de gerçekleştirilen ve ligin yayıncı kuruluşu olan Tivibu Spor’un yanı sıra TBF TV’nin YouTube kanalından da naklen yayınlanan fikstür çekiminde Yalova VİP’i ise Başkan Murat Yapıcı temsil etti.

TKBL’de Lig ve Kupa Fikstürü Belli Oldu

TBF Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Akgün, TBF Ligler Direktörü Samer Şenbayrak, Kadınlar Basketbol Süper Ligi Koordinatörü Murat Tümer, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Koordinatörü Nahit Yeşiltepe ve takım temsilcileri katıldı. Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin fikstür çekiminde yer aldı. İstanbul’da gerçekleştirilen fikstür çekiminde Çankaya Üniversitesi ve Urla Belediyesi’nin temsilcisinin yer almaması ise dikkat çekti.

TBF Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Akgün’ün açılış konuşması ile başlayan kura çekiminin ardından TKBL Koordinatörü Nahit Yeşiltepe kura çekimi ile ilgili teknik detayları paylaştı. Kura çekimini gerçekleştiren takımların temsilcileri kısa konuşmalarla yeni sezon öncesi bütün takımlara şans dilediler.

TKBL’de yeni sezon 5 Ekim 2018 tarihinde başlayacak ve ilk yarı 4 Ocak 2019 tarihinde son bulacak. İkinci yarı ise 11 Ocak 2019 tarihinde başlayacak ve 12 Nisanda oynanacak 30. Hafta maçları normal sezon son bulacak.

Yıllardır ilimizi kadın basketbolunda temsil eden Yalova VİP ise 2018-2019 sezonunun ilk haftasında Akdeniz Üniversitesi ile karşılaşacak.

YORUM EKLE