TKBL’de Sezon Tamamlandı

Yalova VİP’inde mücadele ettiği Türkiye Kadınlar Basketbol Liginde normal sezonun ardından play-off’larda sona erdi. TKBL’yi şampiyon olarak tamamlayan Kırçiçeği Bodrum Basketbol’un ardından Mersin Basketbol Kulübü (MBK) gelecek sezon Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Liginde mücadele edecek.

TKBL’de Sezon Tamamlandı

Play-Off final serisinde kadrosunda eski VİP’li Ebru Torun ve Meriç Banu Yenal’ı bulunduran İzmit Belediyespor ile karşılaşan Mersin Basketbol Kulübü seriyi Kocaeli’nde bitirdi. İlk maçı 85-61 kazanarak 1-0 öne geçen Akdeniz ekibi evinde oynadığı ikinci maçta İzmit Belediyespor’a 84-73 yenilmişti.

Kocaeli’ne geçen serinin üçüncü maçını 78-76, dördüncü maçı ise 70-69 kazanan Mersin Basketbol Kulübü play-off şampiyonu olarak adını Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Liginde yazdırmayı başardı. TKBL Play-Off Final Serisini şampiyon olarak tamamlayan Mersin Basketbol’a şampiyonluk kupası ve madalyalarını TBF Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Akgün ve TBF Ligler Direktörü Samer Şenbayrak takdim etti. Final oynama başarısı gösteren İzmit Basketbol’a ise madalyalarını TBF Ligler Direktörü Samer Şenbayrak ve Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar sundu.

YORUM EKLE

banner137

banner138