U-16 2. Kademe Yalova ayağı bugün başlıyor

Türkiye Futbol Federasyonu’nun düzenlediği U-16 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe müsabakalarının yapılacağı yerler arasında Yalova’da yer aldı. 4 takımın kıyasıya mücadele edeceği mücadeleler bugün start alacak.

 U-16 2. Kademe Yalova ayağı bugün başlıyor

Daha önce U-17 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe ve U-19 Türkiye Şampiyonası finallerine ev sahipliği yapan Yalova bir organizasyona da ha ev sahipliği yapacak.2011-2012 futbol sezonu U-16 Türkiye Şampiyonası’nda çeyrek finale kalan 8 takımdan 4’ü, Yalova grup merkezinde mücadele edecek.

4 takımın katılacağı ve tek devreli lig usulüne göre gerçekleştirilecek çeyrek final müsabakalarını zirvede kapayacak takım, yarı finallere adını yazdıracak. U-16 Türkiye Şampiyonası Yalova grubunda İstanbul’dan Kasımpaşaspor, Bursa’dan İnegölspor, Kocaeli’nden Karamürsel İdmanocağı ve Manisa’dan Salihlispor yer alıyor. 21-23 Haziran tarihleri arasındaki organizasyonun maçları, Ahmet Saraç Sahası’nda oynanacak. U-16 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe müsabakalarının Yalova’ya verilmesinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Futbol İl Temsilcisi ve Tertip Komitesi Başkanı Hamdi Yılmaz, “Geçtiğimiz günlerde U-19 Türkiye Şampiyonası final müsabakalarına ev sahipliği yaptık. Şimdi ise U-16 Türkiye Şampiyonası çeyrek final karşılaşmaları ilimizde düzenlenecek. Karşılaşmaların Yalova’da oynanacak olmasından dolayı mutluyuz. Güzel bir organizasyon olacak” dedi.

YORUM EKLE