USM Alger Jeremiah’ı takip ediyor

Cezayir Liginde mücadele eden ve sezonu 3. Sırada noktalayan USM Alger takımının yöneticileri ve teknik heyeti Kartepe kampında Yalovaspor’un siyahi yıldızı Jeremiah Momo Corneh’i takip edecekler.

USM Alger Jeremiah’ı takip ediyor

Yalovaspor’un geçtiğimiz sezon kadrosuna kattığı tarihindeki ilk yabancı oyuncu olan Jeremiah Momo Corneh, bu sezon Cezayir ligini 3. sırada bitirerek Afrika Konfederasyon Kupasına katılmayı başaran USM Alger takımı yöneticileri ve teknik kadrosu tarafından izlenecek.

Momo’nun Yalovaspor için çok önemli bir oyuncu olduğunu ve kendisine transfer tekliflerin gelmesini doğal karşıladıklarını belirten Yalovaspor Genel Koordinatörü Kartal Tekin, “Jeremiah önemli bir oyuncu. Transferi de gündemde. Takımımızda kalmasını tüm camia istiyor. Fakat oyuncuya yönelik oldukça ciddi teklifler var. Yalovaspor kulübü olarak satılmayacak futbolcumuz yok. Yeter ki gerekli şartlar oluşsun. Yeter ki oyuncunun kariyerine, Yalovaspor'un da bütçesine katma değer katan bir transfer olsun. Bu doğrultuda Jeremiah Corneh, 4-5 Temmuz tarihlerinde Kartepe'de olacak. Orada bir kaç hazırlık müsabakasında forma giyecek ve Afrika Konfederasyon kupasında mücadele edecek Cezayir'in en önemli bir kaç kulübünden biri olan USM Alger takımı ilgilileri tarafından izlenecek. Oyuncumuzun Afrikalı bir oyuncu olması transferini kolaylaştırabileceği gibi Liberya Milli takımlarında forma giymiş olması da avantajlarıdır. Biz Yalovaspor çıkarları doğrultusunda tüm oyuncularımız ve kulübümüz yararına bir çok farklı katkıları yapabilecek imkanlara sahibiz. Jeremiah örneğinde olduğu gibi her oyuncumuz için ve Yalovaspor'un çıkarları doğrultusunda farklı fırsatları yaratabiliyoruz. Amacımız Yalovaspor'un futbolcu fabrikası haline gelmesi ve Türk futbolunda bu yönlü bir isim yapmasını sağlamak. Son günlerde ülke spor kamuoyunda da Yalovaspor'un yeniden doğuş projesi ses getirdi. Çalışmalarımız dikkatle takip edilmeye başlandı. Aldığımız tepkiler ve kulüp ortamında oluşan sinerji oldukça iyi. Birçok sıkıntılı durumu geride bırakmak üzereyiz. Önümüz her geçen gün açılıyor. Bunda başkanımız Tamer Erbul ve Yönetim Kurulu üyelerimizin de çok büyük katkıları var. Umarım Jeremiah'ın transfer durumu da Yalovaspor için faydalı bir şekilde sonuçlanır. Oyuncumuz kalırsa da giderse de kazananın Yalovaspor olması bilinciyle hareket ediyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138