Yalova Belediyespor TBL’ye İtiraz Etti

Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi 6. Grupta mücadele eden Yalova Belediyesi Erkek Basketbol Takımı play-off için savaşını sürdürüyor. Yeşil Kırmızılı ekibin teknik heyeti geçen yıl formasını giydiği dönemde 2 maç ceza alan ve Bilecik’e transfer olduktan sonra bu sezon da ligin ilk müsabakasında Gücümspor’a karşı sahada yer alan eski oyuncusu Uğur Çetin’in herhangi bir cezası olmamasından tepkilerini ortaya koydu.

Yalova Belediyespor TBL’ye İtiraz Etti
Türkiye Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi 6. Grup’ta yer alan Yalova Belediyesi, eski oyuncusu Uğur Çetin’in cezasını tamamlamadan forma giymesi sonrasında Türkiye Basketbol Federasyonu’na (TBF) dilekçe gönderdi.

Yalova Belediyespor Kulübü Başkanı Cengiz Karoğlu tarafından gönderilen dilekçede, “TBF EBBL’de mücadele eden Yalova Belediyespor’un oyuncusu Uğur Çetin, 19 Ocak 2013 tarihinde Yalova’da oynanan Bursa MG Spor maçıyla ilgili 26 Ocak 2013 tarihli disiplin kurulu kararıyla 2 maç men cezası almıştı. Oyuncumuz, sezonun son karşılaşması olan İstanbul Denizgücü müsabakasında oynamayarak, cezasının 1 maçlık kısmını tamamlamıştır. Uğur Çetin’in kalan 1 maçlık cezası ise bir sonraki sezonun ilk haftasında tamamlanması gerekmektedir” ibareleri yer aldı.

Hükmen Mağlubiyet Söz Konusu Konunun TBF tarafından araştırılmasının istendiği kaydedilen dilekçede, “TBF yarışma yönergesinin 22.maddesinin 22.1.9 kısmında cezalı oyuncu oynatmak hükmen yenik sayılmayı gerektirir denilmektedir. Eski oyuncumuz 2013-2014 sezonunda Bilecik Belediyespor’a transfer olmuştur. Cezalı olan Uğur Çetin, sezonun ilk maçı olan 26 Ekim 2013 tarihindeki Gemlik Gücümspor müsabakasında oynamıştır. Sezonun ilk maçında cezalı oyuncu oynatan Bilecik Belediyespor’un hükmen yenik sayılmasını ve konuyla ilgili gerekli araştırmanın yapılmasını istiyoruz” ibareleri yer aldı.

YORUM EKLE

banner137

banner138